Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.186Z

Zbulohet plani i PD-së për Komisionin e Reformës Zgjedhore, ja formula që propozon (Projektvendimi)

Bledi Çuçi dhe Oerd Bylykbashi do të bashkëdrejtojnë Komisionin për Reformën Zgjedhore. News24 dhe BalkanWeb kanë mësuar se Partia Demokratike do të kërkojë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, që komisoni bipartizan të ketë 18 anëtar gjithsej, 9 anëtarë mazhoranca dhe 9 a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.313Z

Të inkriminuarit në Administratë, Kuvendi diskuton kërkesën e PD për komisionin hetimor

Tiranë- Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare ku në rend dite për diskutim janë një numër çështjesh . Seanca e sotme vjen vetëm një ditë pasi Komisioni Europian rikonfirmoi rekomandimin për dhënien e statusit kanditat për Shqipërinë në BE, e ku palët politike edhe njëherë ndan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

PD thirrje Rames Distancohu nga thirrjet ekstreme

Beja PS shmang qellimisht zgjidhjet institucionale. Socialistet te pazote per te fituar lokalet Partia Demokratike i beri dje thirrje kryesocialistit Edi Rama qe te terhiqet nga thirrjet ekstremiste per bllokimin e zgjedhjeve te ardhshme lokale te 8 majit. Ne te kundert sipas PD-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.116Z

Shqiperia pa kufinj shteterore

Ilir Gjoni, nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë ngriti shqetesimin për mungesën formale të kufijve të Republikës së Shqipërisë, kur deklaroi se “jemi pa kufij shtetërorë, pasi me ligjin e vitit 2008 kufiri shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.117Z

Shqiperia pa kufij shteterore

Ilir Gjoni, nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë ngriti shqetesimin për mungesën formale të kufijve të Republikës së Shqipërisë, kur deklaroi se “jemi pa kufij shtetërorë, pasi me ligjin e vitit 2008 kufiri shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.409Z

Popullorët evropianë deklaratë të përbashkët në mbështetje të kryeministrit Berisha, për situatën politike dhe aspiratat e integrimit

“Janë për të ardhur keq thirrjet e z. Rama, për grevë urie, përveç bojkotit, gjë që tregon vendosmërinë e tij për vazhdimin e konfliktit me mjete të papranueshme, pavarësisht nga propozimet e shumicës parlamentare, për të arritur një kompromis. PS duhet të pranojë rezultati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.336Z

Reforma/ Xhafaj i përgjigjet Vasilit: Nuk je anashkaluar

Kreu i Komisionit të Posacëm të Reformës në Drejtësi ka deklaruar sot se LSI nuk është anashkaluar në negociatat për çështjen e shumëdebatuar të reformës. Në një deklaratë për mediat, Xhafaj, theksoi se kërkesa e kreut të grupit të LSI-së, Petrit Vasili ishte mëse e natyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama