Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Evropian

Total: 1055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.602Z

Komiteti diskuton për liberalizimin e vizave

Sot mblidhet Komiteti Drejtues për liberalizimin e vizave. Në këtë mbledhje do të marrë pjesë edhe kryeministri, Isa Mustafa ku do të diskutohet për përmbushjen e kritereve për liberalizim të vizave. Kosova është shteti i vetëm në Ballkan, qytetarët e të cilit nuk mund të udhëtoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.617Z

Komiteti i Pronave merr zyra te "Kullat Binjake"

14/06/2005  Sinaj arrin marrëveshjen për qendrën, bllokohet puna në komisione Brahim Shima Komiteti Shtetëror i Kthimit dhe Kompensimit të Pronave ka arritur të sigurojë zyrën për qendrën në Tiranë. Burimet kanë bërë të ditur se komiteti do të vendoset së shpejti në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.290Z

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta

Bashkëpunimi rajonal, zhvillimi ekonomik, reformat në energjetikë dhe infrastrukturën e saj, mbrojtja e mjedisit, reforma në administratë, të drejtat e pronësisë dhe pika të tjera, ishin temat kryesore të axhendës, në ditën e dytë t mbledhjes së Komitetit parlamentar pr Stabilizim As

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.841Z

Mblidhet Komiteti për Planifikimin e Strategjive

 Komiteti për Planifikimin e Strategjive u mblodh dje nën drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha për të diskutuar mbi financimet e Komisionit Evropian për Shqipërinë, në kuadrin e  marrëveshjes së Para-Aderimit (IPA) për vitin 2010. Në fillim të mbledhjes, Kryeministri Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.101Z

Komiteti për Politikë të Jashtme i PE-së miratoi propozimin për viza

Komiteti për Politikë të Jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar propozimin për liberalizim të vizave për Kosovën, raporton KTV. Kështu ka bërë të ditur raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, në një postim në twitter. Ajo tani ka porositur politikanët kosovarë se duhet të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.014Z

Parlamenti Evropian i heq vizat Moldavisë

Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro heqjes së vizave për shtetasit e Moldavisë. Votimi është zhvilluar pas rekomandimeve të bëra nga Komiteti i Parlamentit Evropian për Liri Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.799Z

Komiteti Pronave paralajmëron rrezikun për bllokimin e punës

18/05/2005  Komisionet vendore s'kanë as zyra dhe as mjete pune Komiteti Shtetëror i Kthimit dhe i Kompensimit të Pronave e ka cilësuar tejet shqetësues faktin se qeveria nuk ka marrë vendim për pajisjen e kësaj strukture me zyra dhe me pajisjet e tjera të domosdoshme. Burimet zyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama