Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Evropian

Total: 1055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.940Z

Fajon: Kosova të kryejë detyrat para votimit të Parlamentit Evropian

Komiteti për liritë civile, drejtësi dhe çështje të brendshme të Parlamentit Evropian, mbështeti të hënën raportin dhe propozimet e raportueses për Kosovën në këtë Parlament, Tanja Fajon për liberalizimin e vizave për Kosovën Por, komiteti nuk i dha asaj “mandatin për filli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.819Z

Komiteti i Helsinkit Greqise ndeshkime per keqtrajtimin e romeve

Athine 12 tetor NOA - Monitori grek i Helsinkit gjate takimit te sotem te organizatave jo-qeveritare me reporterin e posacem te Kombeve te Bashkuara per Torturen Manfred Novak ka reaguar duke thene se duhen ndalur rastet e tortures keqtrajtimit e debimeve te romeve nga Greqia. Nderkaq ne takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.596Z

Panda në Rrjetin Evropian të Këshillave për Gjyqësorin

09/06/2005  Për herë të parë merr një ftesë të veçantë Këshilli i Lartë i Drejtësisë së vendit tonë për të marrë pjesë në Rrjetin Evropian të Këshillave për Gjyqësorin. Ky institucion u themelua në vitin 2004 dhe përbëhet nga institucionet kombëtare të vendeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.950Z

Mblidhet Komiteti Këshillimor për masat kundër krimit të organizuar

-Kryeministri Berisha kërkoi që Komiteti Këshillimor të shpallë si tematikë kryesore të shërbimeve dhe të punës së tij luftën kundër trafiqeve dhe krimit ekonomik Nën drejtimin e Kryeministrit Berisha, u mblodh sot Komiteti Këshillimor për masat kundër krimit të organizuar. Në fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.897Z

Parlamenti Evropian: Heqja e vizave, urgjente

Te liberalizohen sa me shpejt vizat per Shqiperine dhe Bosnje- Hercegovinen. Kryetari i Komitetit per Lirine, Drejtesine dhe Ceshtjet e Brendshme ne Parlamentin Evropian, Juan Fernando Lopez Aguilar, nepermjet nje letre zyrtare dorezuarkomisioneresCecilia Mallstrom, kerkonqeKomisioni Evropian te per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.019Z

Komiteti i Stabilizimit dhe Asociimit rekomandon hapjen e negociatave mes BE dhe Shqiperise

var fbShare url httpvizionplusalkomiteti-i-stabilizimit-dhe-asociimit-rekomandon-hapjen-e-negociatave-mes-be-dhe-shqiperisesize smallbrbrKomiteti parlamentar i Stabilizimit dhe Asociimit perseriti mbeshtetjen e plote te integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Europianbrbr p styletext-align justifyPer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.464Z

Komiteti LIBE i PE voton kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

Raporti i raportueses speciale për liberalizim të vizave për Kosovën, Tanja Fajon, është miratuar nga Komiteti, por u kundërshtua procesi i mëtejmë i liberalizmit të vizave. Komiteti kërkon që Kosova të përmbushë kriterin e përcaktuar të ratifikimit të demarkacionit të kufirit me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama