Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Evropian

Total: 1055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.442Z

Johan van Vresvijk, zyrtarisht kryeprokuror i EULEX-it

Vendimi është marrë ditën e martë dhe sipas njoftimit të EULEX-it, është konfirmuar edhe nga Komiteti për Politikë dhe Siguri i Bashkimit Evropian. Në opinionin kosovar Van Vresvijk identifikohet si njeriu që qëndron pas aksioneve të fundit të EULEX-it, të cilat kanë për qëllim lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.540Z

Gunilla Lindberg, zv/presidente e IOC-së, në fundjavë në Tiranë

Albania-Sport - Zv/Presidentja e IOC (Komiteti Olimpik Ndërkombëtar), Gunilla Lindberg, do të vije në fundjavë në Tiranë, ku më 24 dhe 25 shkurt 2007, do të zhvillohet mbledhja e Komisionit të Bashkëpunimit Teknik dhe Zhvillimit të Komitetit Olimpik Evropian, deklaroi sot për shtypin z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.116Z

Superkupa 2017 do te luhet ne Shkup

brbrFederata e Futbollit e Maqedonise fitoi besimin nga UEFA per organizimin e ndeshjes mes fituesit te Liges se Kampioneve dhe Liges se Evropes per sezonin 2016-2017 Vendimi e marre nga Komiteti Ekzekutiv i Unionit Evropian te Futbollit ne takimin ne Pragee beri te ditur Gianni Infantino sekretar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.254Z

KSHH: Asnjë zgjedhës të mos mbetet jashtë listave

Komiteti Shqiptar i Helsinkit u bën thirrje të gjithë zgjedhësve, madje edhe atyre që janë njohur më parë me listat paraprake të zgjedhësve, që të shkojnë dhe të njihen me listat përfundimtare të votuesve. Sipas Kodit Zgjedhor, Komisionet e Zonave të Administrimit Zgjedhor, jo më v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.966Z

Vizat, PE miraton vendimin për Shqipërinë

Me 51 vota pro dhe 8 kundër, Komiteti i Jashtëm vlerësoi se raporti i Tanja Fajon duhet të miratohet në seancë plenare. Eurodeputetja Sarah Ludford u shpreh se "i kemi dërguar një sinjal shumë të fuqishëm Parlamentit Evropian në mbështetje të udhëtimit të lirë për të gjithë njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.061Z

Mirel: Të gjendet një konsensus deri më 18 mars

Në fjalën e tij, drejtori i Drejtorisë së përgjithshme të Zgjerimit, Pierre Mirel ka kërkuar nga klasa politike shqiptare dialog të menjëhershëm. Sipas tij, pa konsensus politik nuk mund të ketë integrim. “Këto zhvillime janë dëmtuar disi nga situata politike. Bojkoti i Parlamenti k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.403Z

Vizat,KE:Shqipëria e Bosnja, mundet në dhjetor

Qytetarët Shqiptarë dhe ata Boshnjakë ka gjasa të mos përfitojnë nga liberalizmi i vizave para verës së këtij viti. Burime nga Parlamenti Europian të bëra publike nga faqja online European Voice.com, citon eurodeputetin slloven, Jelko Kacin të jetë shprehur për këtë çështje. Sipa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama