Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Evropian

Total: 1055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.101Z

Komiteti për Politikë të Jashtme i PE-së miratoi propozimin për viza

Komiteti për Politikë të Jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar propozimin për liberalizim të vizave për Kosovën, raporton KTV. Kështu ka bërë të ditur raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, në një postim në twitter. Ajo tani ka porositur politikanët kosovarë se duhet të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.014Z

Parlamenti Evropian i heq vizat Moldavisë

Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro heqjes së vizave për shtetasit e Moldavisë. Votimi është zhvilluar pas rekomandimeve të bëra nga Komiteti i Parlamentit Evropian për Liri Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.799Z

Komiteti Pronave paralajmëron rrezikun për bllokimin e punës

18/05/2005  Komisionet vendore s'kanë as zyra dhe as mjete pune Komiteti Shtetëror i Kthimit dhe i Kompensimit të Pronave e ka cilësuar tejet shqetësues faktin se qeveria nuk ka marrë vendim për pajisjen e kësaj strukture me zyra dhe me pajisjet e tjera të domosdoshme. Burimet zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.292Z

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta: Prova të qarta kundër korrupsionit

Bashkëpunimi rajonal, zhvillimi ekonomik, reformat në energjetikë dhe infrastrukturën e saj, mbrojtja e mjedisit, reforma në administratë, të drejtat e pronësisë dhe pika të tjera, ishin temat kryesore të axhendës së ditës e dytë të mbledhjes së Komitetit parlamentar për Stabilizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.082Z

Nesër kalon për miratim Komiteti i Pronave

19/10/2004  Ditën e enjte, Kuvendi i Shqipërisë do të kalojë për votim emrat për komitetin shtetëror të kthimit dhe kompensimit të pronave. Burimet kanë bërë të ditur se socialistët sot do të paraqesin emrat e tyre në Kuvendin e Shqipërisë për këtë komitet. Ndërsa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.966Z

Komiteti i Helsinkit: Për komunitetin rom është bërë shumë pak

Komiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi në lidhje me çështjen e komunitetit rom, që është dëbuar nga banesat e tyre këto ditë. Fillimin e vitit të kaluar, përfaqësues të këtij komiteti morën direkt takim me familjet rome dhe konstatuan qëndrimin e tyre në kushte çnjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Komiteti i Jashtëm i PE-së, 'OK' liberalizimit të vizave për Shqipërinë

BRUKSEL - Komiteti i Punëve të Jashtme në Parlamentin Evropian votoi sot me shumicë votash projektligjin e KE për përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor në procesin e liberalizimit të vizave. Nga 51 deputetë, vetëm 8 votuan kundër këtij projektligji. Komiteti votoi për të p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama