Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Evropian

Total: 1055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.292Z

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta: Prova të qarta kundër korrupsionit

Bashkëpunimi rajonal, zhvillimi ekonomik, reformat në energjetikë dhe infrastrukturën e saj, mbrojtja e mjedisit, reforma në administratë, të drejtat e pronësisë dhe pika të tjera, ishin temat kryesore të axhendës së ditës e dytë të mbledhjes së Komitetit parlamentar për Stabilizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.082Z

Nesër kalon për miratim Komiteti i Pronave

19/10/2004  Ditën e enjte, Kuvendi i Shqipërisë do të kalojë për votim emrat për komitetin shtetëror të kthimit dhe kompensimit të pronave. Burimet kanë bërë të ditur se socialistët sot do të paraqesin emrat e tyre në Kuvendin e Shqipërisë për këtë komitet. Ndërsa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.966Z

Komiteti i Helsinkit: Për komunitetin rom është bërë shumë pak

Komiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi në lidhje me çështjen e komunitetit rom, që është dëbuar nga banesat e tyre këto ditë. Fillimin e vitit të kaluar, përfaqësues të këtij komiteti morën direkt takim me familjet rome dhe konstatuan qëndrimin e tyre në kushte çnjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Komiteti i Jashtëm i PE-së, 'OK' liberalizimit të vizave për Shqipërinë

BRUKSEL - Komiteti i Punëve të Jashtme në Parlamentin Evropian votoi sot me shumicë votash projektligjin e KE për përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor në procesin e liberalizimit të vizave. Nga 51 deputetë, vetëm 8 votuan kundër këtij projektligji. Komiteti votoi për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.940Z

Fajon: Kosova të kryejë detyrat para votimit të Parlamentit Evropian

Komiteti për liritë civile, drejtësi dhe çështje të brendshme të Parlamentit Evropian, mbështeti të hënën raportin dhe propozimet e raportueses për Kosovën në këtë Parlament, Tanja Fajon për liberalizimin e vizave për Kosovën Por, komiteti nuk i dha asaj “mandatin për filli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.819Z

Komiteti i Helsinkit Greqise ndeshkime per keqtrajtimin e romeve

Athine 12 tetor NOA - Monitori grek i Helsinkit gjate takimit te sotem te organizatave jo-qeveritare me reporterin e posacem te Kombeve te Bashkuara per Torturen Manfred Novak ka reaguar duke thene se duhen ndalur rastet e tortures keqtrajtimit e debimeve te romeve nga Greqia. Nderkaq ne takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.596Z

Panda në Rrjetin Evropian të Këshillave për Gjyqësorin

09/06/2005  Për herë të parë merr një ftesë të veçantë Këshilli i Lartë i Drejtësisë së vendit tonë për të marrë pjesë në Rrjetin Evropian të Këshillave për Gjyqësorin. Ky institucion u themelua në vitin 2004 dhe përbëhet nga institucionet kombëtare të vendeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama