Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.529Z

LSI publikon anëtarët e rinj të Komitetit Drejtues

Gazeta ShqipLëvizja Socialiste për Integrim ka shpallur pasditen e sotme emrat që do të jenë pjesë e Komitetit Drejtues Kombëtar të kësaj partie. Në më pak se 24 orë nga mbyllja e votimeve, LSI bëri publike listën e gjatë të emrave, në të cilën nuk mungonin dhe emrat më të spika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.747Z

Rrëmbehet kreu i Komitetit Olimpik të Libisë

Persona të armatosur në kryeqytetin e Libisë kanë rrëmbyer kreun e Komitetit Olimpik të këtij vendi, njoftoi agjencia e lajmeve AP. Salah Al Alam tha se sulmuesit kanë kapur vëllain e tij, shefin e Komitetit Olimpik Ahmed Nabil Al Taher Al Alam në a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.880Z

Ndërron jetë ish kreu i komitetit olimpik, Samaranch

Ka vdekur ne moshen 89 vjecare ish-presidenti legjendar I Komitetit Olimpik Nderkombetar Juan Antonio Samaranch. Ai ishte shtruar ne kliniken Queron te Barcelones te dielen e shkuar per shkak te problemeve ne zemer, por ka nderruar jete sot ne oren 13:45. Samaranch kishte lindur 17 qershor te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.533Z

Miratohet përbërja e Komitetit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore

Gjatë mbledhjes së qeverisë është miratuar përbërja e Komitetit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore Shpirtërore dhe përcaktimin e masës së shpërblimit të antarëve të tij. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit 6, të ligjit nr.9048, datë 7.4.20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.314Z

Rusia rikthehet pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar

Rusia rikthehet për të qenë pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Pas pezullimit të Komitetit Olimpik të këtij vendi për edicionin e 23 të Lojërave Olimpike Dimërore që u zhvillua në PyeongChang, drejtuesit e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i dhanë Rusisë përsëri statusin e an�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.127Z

Mblidhet Komitetit Ndërministror i Emergjencës Civile

Nën drejtimin e Zëvendëskryeministrit Gazmend Oketa u zhvillua sot mbledhja e Komitetit Ndërministror i Emergjencës Civile, i cili diskutoi masat që do të ndërmerren në kuadër të strategjisë për parandalimin e zjarreve gjatë verës së ardhshme.   Në këtë takim u vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.685Z

Kosova, anëtare e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar

PRISHTINE- Kosova do të jetë pjesëmarrëse në Lojërat Olimpike të vitit 2016 si shtet në vete. Nga ky vit, sportistët kosovarë do të jenë të barabartë me të tjerët në sportet olimpike. Komiteti Olimpik i Kosovës pritet që këtë javë të pranohet në Komitetin Olimpik Ndërkombët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama