Rezultate te kerkimit per termin: +Komsioni

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.418Z

PS: Të nisë komsioni hetimor

Në bashkëbisedimin e rradhës me gazetarët, kësaj here në vend të kryetarit Rama, Gramoz Ruçi bëri të ditura propozimet e socialistëve për mazhorancën, dorëzuar Astrit Patozit që më 28 korrik. (UPDATE) Socialistët kërkojnë ngritjen pa humbur më kohë të komisionit heti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.317Z

Institucionet kushtetuse të drejtësisë kërkojnë fonde shtese në buxhet

Institucionet Kushteteuese, kanë kërkuar shtese fondi ne buxhetin për vitin  2016, kryesisht për zgjerim  të administratës. Para komsionit të ligjeve Prokuroria e Përgjithshme kërkoi 105  punojës shtesë prej të cilëve 35 prokuror dhe 20 oficer gjyqësore kjo për shkak të rritjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.641Z

Reforma, Halimi: Duhet projekt që ta mbajë drejtësinë larg Edi Ramës

"Reforma në drejtësi do të bëhet, por jo ajo që ka Edi Rama në kokë, sistemi i drejtësisë duhet të jetë larg Edi Ramës, do realizohet sic e kërkon komisioni i Venecias". Kështu u shpreh sot deputeti demokrat Eduard Halimi, teksa i pyetur nëse po kërkon opozita të gjejë pretekste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.075Z

Nis punën komisioni për rivlerësimin e gjyqtarëve e prokurorëve

Puna për konstituimin e komsionieve te vettingut ka nisur zyrtarisht, ndërsa sot u mblodh komsioni ad hock me 6 anëtarë që do të verifikojë kandidaturat për këto institucione. Komisioni parlamentar ka 10 ditë kohë për të filtruar 193 kandidatë, ndërsa do i referojë dy komsioneve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.402Z

Komisioni Hetimor për Policinë nis sot shqyrtimin e 384 dosjeve

Komisioni Hetimor për Lëvizjet, Largimet dhe Emërimet në Policinë e Shtetit vendosi nisjen e shqyrtimit të 384 dosjeve të mbërritura nga Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit mbi veprimtarin e saj nga muaji shtator 2013 deri në janar 2014. Gjatë mbledhjes së zhvilluar sot, të drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.094Z

Komsioni i Ekonomise miraton draftin per legalizimet

0 Komisioni parlamentar i ekonomise miratoi vetem me votat e mazhorances ndryshimet ne ligjin per legali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.265Z

Mblidhet “Sollaku 2”, lexohet raporti i Ministrisë së Drejtësisë

Ka zhvilluar mbledhjen e radhës Komisioni hetimor kuvendor për Prokurorin e Përgjithshëm Theodhori Sollaku. Në mbledhje është lexuar raporti i Ministrisë së Drejtësisë që do të kontrollojë dokumentacionin e Prokurorisë për vitin 2006. Komsioni, që përbëhet vetëm nga anëtarët e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama