Rezultate te kerkimit per termin: +Komsioni

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.075Z

Nis punën komisioni për rivlerësimin e gjyqtarëve e prokurorëve

Puna për konstituimin e komsionieve te vettingut ka nisur zyrtarisht, ndërsa sot u mblodh komsioni ad hock me 6 anëtarë që do të verifikojë kandidaturat për këto institucione. Komisioni parlamentar ka 10 ditë kohë për të filtruar 193 kandidatë, ndërsa do i referojë dy komsioneve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.402Z

Komisioni Hetimor për Policinë nis sot shqyrtimin e 384 dosjeve

Komisioni Hetimor për Lëvizjet, Largimet dhe Emërimet në Policinë e Shtetit vendosi nisjen e shqyrtimit të 384 dosjeve të mbërritura nga Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit mbi veprimtarin e saj nga muaji shtator 2013 deri në janar 2014. Gjatë mbledhjes së zhvilluar sot, të drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.094Z

Komsioni i Ekonomise miraton draftin per legalizimet

0 Komisioni parlamentar i ekonomise miratoi vetem me votat e mazhorances ndryshimet ne ligjin per legali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.265Z

Mblidhet “Sollaku 2”, lexohet raporti i Ministrisë së Drejtësisë

Ka zhvilluar mbledhjen e radhës Komisioni hetimor kuvendor për Prokurorin e Përgjithshëm Theodhori Sollaku. Në mbledhje është lexuar raporti i Ministrisë së Drejtësisë që do të kontrollojë dokumentacionin e Prokurorisë për vitin 2006. Komsioni, që përbëhet vetëm nga anëtarët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet Sollaku 2, lexohet raporti i Ministris s Drejtsis

Ka zhvilluar mbledhjen e radhs Komisioni hetimor kuvendor pr Prokurorin e Prgjithshm Theodhori Sollaku. N mbledhje sht lexuar raporti i Ministris s Drejtsis q do t kontrolloj dokumentacionin e Prokuroris pr vitin 2006. Komsioni, q prbhet vetm nga antart e maxhorancs, pasi opozita ka vendosur t mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.541Z

Junker kreu i ri i Komisionit Evropian

brbrZhan Klod Junker eshte kreu i ri i Komisionit Evropian Presidenti i ri KE-se u votua nga 422 eurodeputete nga 729 qe jane ne total ne Parlamentin Evropian Ai u mbeshtet pavaresisht kundershtimeve qe kishte nga kryeministri i Britanise se madhe Devid Kameron Ne fjalen e tij Junker tha se Komsioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.922Z

Ushtria amerikane merr pergjegjesine per sulmin ne Konduz

0 brbr SSSAbrASS brbrKomandanti i Trupave Nderkombetare dhe Amerikane ne Afganistan mori pergjegjesine per goditjen e gabuar mbi nje spital ne Kunduz te Afganistanit qe shkaktoi vdekjen e 22 veteve i takonte Ushtrise Amerikanebrbr brbrGjenerali amerikan John Campbell tha para nje Komsioni te Kongre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama