Rezultate te kerkimit per termin: +Koncesionari

Total: 543
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.849Z

Sa do paguajmë për Durrës-Kukës në 31 vjet; Koncesionari merr 400 milionë euro

Sipas parashikimeve nga kontrata për koncesionin e segmentit Milot-Morinë, të ardhurat e kompanisë pritet të jenë rreth 400 milionë euro gjatë 30 viteve nga të cilat rreth 338 do të financohen nga taksat dhe 61 milionë euro  si subvencion për trafikun e munguar (shiko tabelën). Sipas t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.309Z

Bllokohet tregu i karburanteve në vend, koncesionari i ngjyrimit ndërpret markimin

Kompania që ka me koncesion shënjimin e karburanteve ka ndërprerë në mënyrë të beftë aktivitetin duke zhytur në një krizë të paprecedentë tregun e naftës në vend. Këtë të enjte kompania GFI ka vendosur të mos i nxjerr në punë punonjësit që bëjnë markimin e karburanteve në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.375Z

VJEDHJA/ Koncesionari i Rinasit dhe shoqëria private e sigurisë, nën dyshime per bashkëpunim

Koncesionari i aeroportit te Rinasit-TIA, dy kompanite e saj te sigurise Nazeri 2000 dhe ICTS, kompania Nazeri 2000 kete here si transportuese e parave, dy bankat qe kane zgjedhur te transportojne dje parate, jane nen dyshime te renda lidhur me grabitjen e ndodhur dje. Skandal.al ka pare pamje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.130Z

Skandali i Panamasë/ Edhe koncesionari i markimit të karburanteve shqiptarë, e firmosi Berisha në ditët e fundit të qeverisjes

A është një nga kompanitë offshore të regjistruara në Panama edhe ajo që në mes të vitit 2013 fitoi në Shqipëri, koncesionin e markimit të karburanteve? Së paku këto dyshime lindin pas publikimit të dokumentave të para të Panama Papers, ku përfshihen emra të njohur të politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.256Z

Koncesionari: 70 mln dollarë në vit evazioni me naftën bruto

Konflikti Kompania e markimit: Kemi denoncuar kontrabandën Evazioni fiskal në sektorin e naftës bruto vlerësohet të jetë në nivelin e 70 milionë dollarë në vit, deklaron kompania e koncesionit të markimit të karburanteve, GFI Albania. Në një deklaratë për shtyp, të shfaqur në faqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.217Z

Ish-ministri Viktor Doda: “Të verifikohet koncesionari i bakrit, ka shkelur kontratën me shtetin”

Viktor Doda flet për gazetën: “Bllokuam kompaninë në vitin 2005” Albert Gjoka Kompania që ka koncesionarin e bakrit në vendin tonë ka shkelur kushtet e përcaktuara në marrëveshje dhe duhet t’i nënshtrohet verifikimit nga strukturat e Ministrisë së Ekonomisë. Kështu është shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.263Z

Gati fluturimet nga Kukësi: Ja çkërkon koncesionari gjerman

Edhe pse ka pasur deklarata të ndryshme nga Ministria e Transporteve dhe ajo e Ekonomisë, lidhur me heqjen e ekskluzivitetit të fluturimeve ajrore që kanë gjermanët, të cilët menaxhojnë koncesionin e aeroportit të Tiranës, marrëveshja ka mbërritur në Këshillin e Ministrave. Burime ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama