Rezultate te kerkimit per termin: +Koncesionari

Total: 543
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.263Z

Gati fluturimet nga Kukësi: Ja çkërkon koncesionari gjerman

Edhe pse ka pasur deklarata të ndryshme nga Ministria e Transporteve dhe ajo e Ekonomisë, lidhur me heqjen e ekskluzivitetit të fluturimeve ajrore që kanë gjermanët, të cilët menaxhojnë koncesionin e aeroportit të Tiranës, marrëveshja ka mbërritur në Këshillin e Ministrave. Burime ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.414Z

Akuza e Braçes: Koncesionari i markimit të naftës shantazhoi qeverinë shqiptare

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka sqaruar konfliktin  mes qeverisë dhe kompanisë së markimit të karburanteve e cila bllokoi këtë shërbim gjatë gjithë ditës së enjte. Kompania koncensionare e markimit të karburanteve po i bën shantazh qeverisë shqiptare, tha  Braçe,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.325Z

Bllokohet tregu i karburanteve, koncesionari i ngjyrimit ndërpret punën pa paralajmërim

Kompania që ka me koncesion shënjimin e karburanteve ka ndërprerë në mënyrë të beftë aktivitetin duke zhytur në një krizë të paprecedentë tregun e naftës në vend. Këtë të enjte kompania GFI ka vendosur të mos i nxjerr në punë punonjësit që bëjnë markimin e karburanteve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.470Z

Koncesionari i naftës, i pakënaqur me tarifën e re

Një kompani e vogël irlandeze, e cila synon të kërkojë naftë dhe gaz në detin Adriatik pranë Durrësit njoftoi së fundmi se "është duke rinegociuar kushtet fiskale me qeverinë shqiptare" për shkak se ajo vendosi një tarifë eksporti për lëndët e para të nxjerra nga nëntoka shqipta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.194Z

Targa me çip: Koncesionari investon 6.2 mln dhe fiton 96 mln euro

Plani i Ministrisë së Transporteve për koncesionin e targave shihet me dyshim nga drejtuesit e mjeteve. Ata thonë se është në shpenzim i tepërt pagesa prej 48 euro për këtë shërbim. Pajisja me çip i automjeteve është një shpenzim i tepër sipas drejtuesve të automjeteve. E paguan s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Rinasi/ Konflikti i ashpër mes qeverisë dhe kompanisë: Koncesionari të kthejë fitimet e tepërta

Përplasja për cenimi i sigurisë në aeroportin e Rinasit nuk është konflikti i vetëm që qeveria ka me kompaninë koncesionare Tirana International airport. Paralelisht mes palëve ka shpërthyer edhe një konflikt i ashpër financiar, që lidhet me rezultatet e auditimit të koncesionit. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.493Z

8 milionë USD investime shtesë në industrinë e bakrit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi gjatë seancës së sotme projektligjin për Miratimin e Shtesës së Koncesionit ndërmjet Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë si autoritet kontraktues dhe Nesko Metal si koncesionari për disa objekte të industrisë së bakrit dhe të kromit. Në fjalën e ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama