Rezultate te kerkimit per termin: +Konferencs

Total: 170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.477Z

Kule zgjidhet kryetar i Konferencës së Rektorëve

Nënkryetar u zgjodh rektori i Universitetit Evropian të Tiranës, Prof. Dr. Adrian Civici Profesor doktor Dhori Kule sht kryetari i ri i Konferencs s Rektorve. Ditn e djeshme sht zhvilluar mbledhja pr zgjedhjen e kryetarit dhe nnkryetarin e ktij institucioni. Me pjesmarrjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Prishtinë, Eposi i Kreshnikëve takon 100 studiues

Aktiviteti Konferenca synon sensibilizim pr futjen n UNESCO Rreth njqind studiues nga vende t ndryshme t bots do t shpalosin kumtesat e tyre n konferencn shkencore pr Eposin e Kreshnikve, q do t mbahet n Prishtin. Konferenca dyditore, e organizuar nga Instituti Albanologjik i Prishtins dhe nga Qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Meta në Kabul, mbështetje Afganistanit

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Konferencn Ndrkombtare t Kabulit, e cila u zhvillua n vijimsi t Konferencs s Londrs pr Afganistanin. Konferenca ka prfunduar me nj marrveshje pr t kanalizuar s paku pesdhjet prqind t ndihmave pr zhvillimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha n Egjipti:Ndihmoni Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islalike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Krye i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha krkon mbshtetjen e Egjiptit pr Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islamike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Frik nga Konferenca Islamike

Ende pa u definuar statusi i Kosovs, Ekipi i Unitetit tregoi papjekurin politike apo mos dijeni diplomatike. Edhe pse n kto momente historike n t cilin kalon Kosova, duhet t shfrytzohet do rast i takimeve m t larta t organizatave ndrkombtare n t cilin mund t vihet n dukje shtja e definimit t status

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama