Rezultate te kerkimit per termin: +Konferencs

Total: 170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha n Egjipti:Ndihmoni Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islalike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Krye i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha krkon mbshtetjen e Egjiptit pr Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islamike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Frik nga Konferenca Islamike

Ende pa u definuar statusi i Kosovs, Ekipi i Unitetit tregoi papjekurin politike apo mos dijeni diplomatike. Edhe pse n kto momente historike n t cilin kalon Kosova, duhet t shfrytzohet do rast i takimeve m t larta t organizatave ndrkombtare n t cilin mund t vihet n dukje shtja e definimit t status

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Topalli në Gjenevë, lobim për njohjen e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht rikthyer n Zvicr, pasi ndrpreu aktivitetin e saj zyrtar pr t’iu gjendur pran familjarve t viktimave t aksidentit t ndodhur Fush-Arrz. Pasi vizitoi familjet e ktyre viktimave dhe t plagosurit n spital, ajo sht rikthyer prsri n Gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Konferenca n Kopenhag para dshtimit?

Udhheqsit botror filluan t zbarkojn sot n Kopenhag, n momentin kur zyrtart danez pranuan se ka filluar t zbehet shpresa pr arritjen e nj marrveshje gjithprfshirse pr ndryshimet klimatike, pasi q negociatat mes shteteve t pasura dhe t varfra kan hyr n qorrsokak. Nj zyrtar theksoi se nikoqiri i Konfe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

OKB-ja n krkim t kompromisit

Negociatort e OKB-s n Konferencn pr klim vazhduan sot negociatat, n krkim t kompromisit pr reduktimin e emetimit t gazrave dhe pr fondet pr shtetet e varfra, kompromis ky i cili mund t rezultoj me marrveshjen historike mes udhheqsve botror. Shpresat pr deprtim gjat samitit 12 ditor n Kopenhag u sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama