Rezultate te kerkimit per termin: +Konferencs

Total: 170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Topalli në Gjenevë, lobim për njohjen e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht rikthyer n Zvicr, pasi ndrpreu aktivitetin e saj zyrtar pr t’iu gjendur pran familjarve t viktimave t aksidentit t ndodhur Fush-Arrz. Pasi vizitoi familjet e ktyre viktimave dhe t plagosurit n spital, ajo sht rikthyer prsri n Gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Konferenca n Kopenhag para dshtimit?

Udhheqsit botror filluan t zbarkojn sot n Kopenhag, n momentin kur zyrtart danez pranuan se ka filluar t zbehet shpresa pr arritjen e nj marrveshje gjithprfshirse pr ndryshimet klimatike, pasi q negociatat mes shteteve t pasura dhe t varfra kan hyr n qorrsokak. Nj zyrtar theksoi se nikoqiri i Konfe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

OKB-ja n krkim t kompromisit

Negociatort e OKB-s n Konferencn pr klim vazhduan sot negociatat, n krkim t kompromisit pr reduktimin e emetimit t gazrave dhe pr fondet pr shtetet e varfra, kompromis ky i cili mund t rezultoj me marrveshjen historike mes udhheqsve botror. Shpresat pr deprtim gjat samitit 12 ditor n Kopenhag u sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Kutitë, Meta: Nuk kam negociuar me PS-në

Ilir Meta nuk e mohon faktin se ai ishte angazhuar n negociata mes palve pr zgjidhjen e ngrit politik, por nuk kishte negociuar kurr pr hapjen e kutive t fletve t votimit. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, hedh posht deklaratat se ka qen ai nj nga politikant q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.535Z

Lajme t mira nga Lindja

Zvendsministrja e Punve t Jashtme t Shqipris, Edith Harxhi, prfundoi turin e saj n Lindjen e Mesme me nj vizit n Republikn Arabe t Egjiptit, ku ndr t tjera, sikurse edhe n takimet t tjera t saj, ka krkuar njohjen e pavarsis s Kosovs. Duke trajtuar zhvillimet n Ballkan, Harxhi e vuri theksin tek efe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Albtelecom, ulje tarifash

Shum shpejt n Tiran dhe n Durrs, kompania m e madhe e telefonis fikse, do t shtoj rreth 340 mij numra t rinj, prkatsisht 200 mij n Tiran dhe 140 mij n Durrs. Projekti i zgjerimit t telefonis fikse e ka paraqitur sot drejtori i Prgjithshm i Albtelecom Mustafa Resit Akdogan. N kuadr t projekteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

Pedofilia, reagon kreu i kishës gjermane

Presidenti i konferencs ipeshkopale gjermane, arkipeshkvi i Friburgut Robert Zollitsch, ka pranuar pr her t par fshehjen e abuzimeve seksuale. “Kisha katolike gjermane ka fshehur ‘prej vitesh” abuzimet seksuale t kryera nga fetart kundr t miturve”, sht shprehur ai.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama