Rezultate te kerkimit per termin: +Konfirmimit

Total: 1434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.611Z

Sonia Sotomajor, fillon sot procesi i konfirmimit 

Sot fillojnë seancat për konfirmimin e gjykatëses Sonia Sotomajor, kandidatja e caktuar nga Presidenti Barak Obama për Gjykatën e Lartë. Nëse konfirmohet nga Senati, zonja Sotomajor do të bëhej e para gjyqtare hispanike dhe gruaja e dytë në përbërjen aktuale të Gjykatës, pas anët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.672Z

Arsenal, Galas drejt konfirmimit

Sikurse ka bërë të ditur prestigjiozja franceze "L‘Equipe", e cila ka cituar burime shumë pranë vetë futbollistit francez të Arsenalit, Uilliam Galas (31-vjeçar), marrëdhëniet mes mbrojtësit francez dhe skuadrës angleze po shkojnë në drejtim të stabilizimit të tyre. Ndërsa shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.327Z

Di Matteo, drejt konfirmimit

Chelsea i beson Roberto di Matteos. Sipas të përditshmes britanike Daily Mail, kampioni i Evropës duket se është bindur për kualitetet e trajnerit italian, të cilin thuhet se ka vendosur ta mbajë në detyrë edhe për sezonin e ardhshëm. Di Matteo mori drejtimin e Chelseas në baza të për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.328Z

Në pritje të konfirmimit të aktakuzës

Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, është mbajtur seanca për konfirmim të aktakuzës ndaj të pandehurit Nasim Curi. Sipas përfaqësuesit të akuzës, Nesim Curri ngarkohet me dy vepra penale, detyrim në kontestim dhe veprën penale kërcënim në kontestim. Me këtë rast, pasi prokurori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.125Z

Chelsea e nis misionin e konfirmimit

Kampioni i Evropës, Chelsea, do ta nisë aventurën për mbrojtjen e titullit ndaj kampionit italian, Juventus. Menaxheri i klubit nga Londra, Roberto di Matteo, është i vetëdijshëm se mbrojtja e titullit do të jetë një mision i vështirë, ndërsa përmend faktin se ekipet tjera do të ken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.337Z

Ndryshojnë procedurat e aplikimit për viza jo-emigruese në Amerikë

Jonida Tashi Ndryshojnë procedurat e aplikimit për të gjitha viza jo-emigruese për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi bëhet i ditur nga burime zyrtare të Ambasadës Amerikane në Tiranë, të cilat kanë publikuar së fundi edhe procedurat e reja të aplikimit. Sipas rregullave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.642Z

FOTOT/ Meta në Shkodër krah Keti Bazhdarit: Ligje dhe strategji të reja për kryeqendrën e fasonëve

Kryeparlamentari Ilir Meta ka qenë ditën e sotme në Shkodër, për të inaguruar një fabrikë rrobash. Krah tij ka qenë edhe Keti Bazhdari, e cila dy ditë më parë u konfirmua si kandidatja e mazhorancës për Bashkinë e Shkodrës. Shfaqja e Bazhdarit krah Metës, shihet si një mbështet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama