Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.806Z

Inspirohet nga konfliktet e përjetuara

Nga Express më 28 korrik 2011 në ora 17:40 Ushtari mbretëror i Uellsit, Barry John (37), ka hapur një ekspozitë me piktura të inspiruara nga konfliktet, gjenocidi dhe gejshat. Prejse i është bashkuar Armatës së Mbretërisë së Bashkuar, në moshën 16-vjeçare, rreshteri John, nga N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.587Z

Rama Te leme pas konfliktet

brbrBallkani Perendimor duhet te lere pas konfliktet e te shkuares te angazhohet ne bashkepunim rajonal dhe te integrohet ne BE Keshtu eshte shprehur kryeministri shqiptar Edi Rama ne nje interviste per agjencine turke Anadolu Duke folur per marredheniet Shqiperi 8211 Serbi Rama thekson se eshte ang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

KM perfshihet nga konfliktet

Komuniteti Musliman perfshihet serisht nga konfliktet. Imamet e xhamive shprehen se zgjedhjet po behen ne kudnershtim me statusin dhe vetem me nje kandidature, Selim Muçen.Nderkohe Komuniteti Musliman sqaron se mbledhja per te caktuar rregulloren e zgjedhjeve dhe kandidaturat zhvillohet sot pasdite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.456Z

Shqiperi Konfliktet per pronat shpesh perfundojne ne dhune

Ne Shqiperi problemet e pronesise vazhdojne te shkaktojne numrin me te madh te konflikteve qe ne jo pak raste perfundojne me perdorim te dhunes. Ne zonen Veriore  te Shqiperise me te perhapura jane konfliktet e pronesise per token bujqesore kullotat apo siperfaqet pyjore kjo edhe per shkak te mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.747Z

Konfliktet e pronësisë pengojnë shpronësimet

Prej tre vjetësh, Bashkia e Fierit ka lënë pa shpronësuar shumë banorë të qytetit, të cilëve u ka prekur pronat me investimet që ka kryer. Bëhet fjalë për 172 familje që janë cenuar në pronat e tyre nga rrugët, bulevardet dhe lulishtet që bashkia ka rikonstruktuar gjatë pesë vite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.427Z

Islami:Shkarkimi,tregon konfliktet në PD

Partia Socialiste ka reaguar sot për shkarkimin e nënkryetarit të asamblese në Komisionin Europian Aleksandër Biberaj. Sipas anëtarit të delegacionit të KE-së Kastriot Islami shkarkimi i Biberaj tregon konfliktet brenda Partisë Demokratike. Islami shtoi gjithashtu se në letrën e kryeparl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.407Z

Konfliktet e kromit, vritet 42-vjeçari në Tiranë

Ekzekutohet Hasan Talja. Policia: Larje hesapesh të vjetra mes shfrytëzuesve të minierës në Bulqizë  Vëllai i viktimës është arrestuar në vitin 2013, duke transportuar 300 kilogramë dinamit Policia dyshon se eksplozivi do të përdorej për shpërthimet në zonën D të minierës në Bu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama