Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.514Z

Struge, vazhdojne konfliktet etnike ne shkolla

Ne shkollat e Struges vazhdojne konfliktet nderetnike. Femijet shqiptare thone se nuk ndjehen te sigurte dhe se shpesh behen viktima te provokimeve. “Jemi te shqetesuar, mesimi nuk zhvillohet si duhet. Nga nxenesit maqedonas ka provokime te shumta”, thote nje nxenes shqiptar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.738Z

Bashkëshortja e DritanLamajt: Ja dija konfliktet

TIRANE - Një ndër personat e marrë në pyetje pas atentatit mafioz ku mbeti i vrarë me breshëri Kallashnikovi Dritan Lamaj, ka qenë dhe bashkëshortja e tij, Anila.Në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen, gruaja është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.219Z

Shpërthim eksplozivi në një makinë, dyshohet për konfliktet e kromit

Bulqizë Ngjarja ka pasur vetëm dëme materiale. Policia heton kryesisht konfliktet në minierë Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi në oborrin e një shtëpie në qytetin e Bulqizës, ka shkaktuar dëme materiale dhe ka terrorizuar banorët e zonës përreth. Burime nga policia lokale bëjnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.748Z

Fier, konfliktet e pronesise pengojne shpronesimet

Prej tre vjetesh, Bashkia e Fierit ka lene pa shpronesuar shume banore te qytetit, te cileve u ka prekur pronat me investimet qe ka kryer. Behet fjale per 172 familje qe jane cenuar ne pronat e tyre nga rruget, bulevardet dhe lulishtet qe bashkia ka rikonstruktuar gjate pese viteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.092Z

Si mund ti menaxhoni konfliktet mes fëmijëve

Psikologji – Zënkat në familje nuk janë gjithmonë negative, e rëndësishme është të dini të menaxhoni situatat në mënyrën e duhur. Të keni të qartë se kur mund të ndërhyni ose jo mes grindjeve të fëmijëve Ulërima që shurdhojnë, dyer që përplasen dhe shpeshherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.505Z

Konfliktet e adoleshentëve në shkollat e mesme

Nga Eva Sinanaj* Studimi me temë Konfliktet e adoleshentëve në shkollat e mesme të qytetit të Vlorës analizon  shkaqet e konflikteve ndërmjet te rinjve, ndërmjet adoleshentëve dhe mësuesve në shkollën e mesme dhe të rinjve dhe familjarëve të tyre. Kjo analizë bazohet në hulumtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.140Z

Rama për pronat në Himarë: Do çminojmë bregdetin nga konfliktet

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ka komentuar rrjetin social Twitter tryezën e PS për pronën në Himarë. “Do të cminojme bregdetin nga konfliktet e pronesise. Do kthejme shtetin ne krye te detyres.”Këto janë angazhimet e “Kreut të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama