Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.456Z

Shqiperi Konfliktet per pronat shpesh perfundojne ne dhune

Ne Shqiperi problemet e pronesise vazhdojne te shkaktojne numrin me te madh te konflikteve qe ne jo pak raste perfundojne me perdorim te dhunes. Ne zonen Veriore  te Shqiperise me te perhapura jane konfliktet e pronesise per token bujqesore kullotat apo siperfaqet pyjore kjo edhe per shkak te mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.747Z

Konfliktet e pronësisë pengojnë shpronësimet

Prej tre vjetësh, Bashkia e Fierit ka lënë pa shpronësuar shumë banorë të qytetit, të cilëve u ka prekur pronat me investimet që ka kryer. Bëhet fjalë për 172 familje që janë cenuar në pronat e tyre nga rrugët, bulevardet dhe lulishtet që bashkia ka rikonstruktuar gjatë pesë vite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.427Z

Islami:Shkarkimi,tregon konfliktet në PD

Partia Socialiste ka reaguar sot për shkarkimin e nënkryetarit të asamblese në Komisionin Europian Aleksandër Biberaj. Sipas anëtarit të delegacionit të KE-së Kastriot Islami shkarkimi i Biberaj tregon konfliktet brenda Partisë Demokratike. Islami shtoi gjithashtu se në letrën e kryeparl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.407Z

Konfliktet e kromit, vritet 42-vjeçari në Tiranë

Ekzekutohet Hasan Talja. Policia: Larje hesapesh të vjetra mes shfrytëzuesve të minierës në Bulqizë  Vëllai i viktimës është arrestuar në vitin 2013, duke transportuar 300 kilogramë dinamit Policia dyshon se eksplozivi do të përdorej për shpërthimet në zonën D të minierës në Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.097Z

Rusi,9 të vrarë nga konfliktet në Dagestan

Të paktën nëntë persona janë vrarë në konfliktet e armatosura ndërmjet forcave qeveritare dhe kryengritësve në republikën ruse të Dagestanit. Sipas njoftimeve, në operacionet gjatë natës së kaluar kundër kryengritësve të armatosur, janë vrarë pesë pjesëtarë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.038Z

Tadic, negociata me Tiranën mbi konfliktet territoriale

Beogradi kërkon të negociojë me Tiranën zyrtare mbi konfliktet territoriale qindravjeçare mes serbëve dhe shqiptarëve. Kështu deklaroi presidenti serb Boris Tadic, gjatë një forumi të organizuar në Bruksel nga German Marshall Fund. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.276Z

162 mije viktima ne konfliktet siriane

0 Zyra e te Drejtave te Njeriut per Sirine ka njoftuar sot se konfliktet qe prej 3 viteve te fundit kane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama