Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.407Z

Konfliktet e kromit, vritet 42-vjeçari në Tiranë

Ekzekutohet Hasan Talja. Policia: Larje hesapesh të vjetra mes shfrytëzuesve të minierës në Bulqizë  Vëllai i viktimës është arrestuar në vitin 2013, duke transportuar 300 kilogramë dinamit Policia dyshon se eksplozivi do të përdorej për shpërthimet në zonën D të minierës në Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.097Z

Rusi,9 të vrarë nga konfliktet në Dagestan

Të paktën nëntë persona janë vrarë në konfliktet e armatosura ndërmjet forcave qeveritare dhe kryengritësve në republikën ruse të Dagestanit. Sipas njoftimeve, në operacionet gjatë natës së kaluar kundër kryengritësve të armatosur, janë vrarë pesë pjesëtarë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.038Z

Tadic, negociata me Tiranën mbi konfliktet territoriale

Beogradi kërkon të negociojë me Tiranën zyrtare mbi konfliktet territoriale qindravjeçare mes serbëve dhe shqiptarëve. Kështu deklaroi presidenti serb Boris Tadic, gjatë një forumi të organizuar në Bruksel nga German Marshall Fund. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.276Z

162 mije viktima ne konfliktet siriane

0 Zyra e te Drejtave te Njeriut per Sirine ka njoftuar sot se konfliktet qe prej 3 viteve te fundit kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.514Z

Struge, vazhdojne konfliktet etnike ne shkolla

Ne shkollat e Struges vazhdojne konfliktet nderetnike. Femijet shqiptare thone se nuk ndjehen te sigurte dhe se shpesh behen viktima te provokimeve. “Jemi te shqetesuar, mesimi nuk zhvillohet si duhet. Nga nxenesit maqedonas ka provokime te shumta”, thote nje nxenes shqiptar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.738Z

Bashkëshortja e DritanLamajt: Ja dija konfliktet

TIRANE - Një ndër personat e marrë në pyetje pas atentatit mafioz ku mbeti i vrarë me breshëri Kallashnikovi Dritan Lamaj, ka qenë dhe bashkëshortja e tij, Anila.Në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen, gruaja është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.219Z

Shpërthim eksplozivi në një makinë, dyshohet për konfliktet e kromit

Bulqizë Ngjarja ka pasur vetëm dëme materiale. Policia heton kryesisht konfliktet në minierë Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi në oborrin e një shtëpie në qytetin e Bulqizës, ka shkaktuar dëme materiale dhe ka terrorizuar banorët e zonës përreth. Burime nga policia lokale bëjnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama