Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.038Z

Tadic, negociata me Tiranën mbi konfliktet territoriale

Beogradi kërkon të negociojë me Tiranën zyrtare mbi konfliktet territoriale qindravjeçare mes serbëve dhe shqiptarëve. Kështu deklaroi presidenti serb Boris Tadic, gjatë një forumi të organizuar në Bruksel nga German Marshall Fund. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.276Z

162 mije viktima ne konfliktet siriane

0 Zyra e te Drejtave te Njeriut per Sirine ka njoftuar sot se konfliktet qe prej 3 viteve te fundit kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.514Z

Struge, vazhdojne konfliktet etnike ne shkolla

Ne shkollat e Struges vazhdojne konfliktet nderetnike. Femijet shqiptare thone se nuk ndjehen te sigurte dhe se shpesh behen viktima te provokimeve. “Jemi te shqetesuar, mesimi nuk zhvillohet si duhet. Nga nxenesit maqedonas ka provokime te shumta”, thote nje nxenes shqiptar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.738Z

Bashkëshortja e DritanLamajt: Ja dija konfliktet

TIRANE - Një ndër personat e marrë në pyetje pas atentatit mafioz ku mbeti i vrarë me breshëri Kallashnikovi Dritan Lamaj, ka qenë dhe bashkëshortja e tij, Anila.Në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen, gruaja është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.219Z

Shpërthim eksplozivi në një makinë, dyshohet për konfliktet e kromit

Bulqizë Ngjarja ka pasur vetëm dëme materiale. Policia heton kryesisht konfliktet në minierë Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi në oborrin e një shtëpie në qytetin e Bulqizës, ka shkaktuar dëme materiale dhe ka terrorizuar banorët e zonës përreth. Burime nga policia lokale bëjnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.748Z

Fier, konfliktet e pronesise pengojne shpronesimet

Prej tre vjetesh, Bashkia e Fierit ka lene pa shpronesuar shume banore te qytetit, te cileve u ka prekur pronat me investimet qe ka kryer. Behet fjale per 172 familje qe jane cenuar ne pronat e tyre nga rruget, bulevardet dhe lulishtet qe bashkia ka rikonstruktuar gjate pese viteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.092Z

Si mund ti menaxhoni konfliktet mes fëmijëve

Psikologji – Zënkat në familje nuk janë gjithmonë negative, e rëndësishme është të dini të menaxhoni situatat në mënyrën e duhur. Të keni të qartë se kur mund të ndërhyni ose jo mes grindjeve të fëmijëve Ulërima që shurdhojnë, dyer që përplasen dhe shpeshherë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama