Rezultate te kerkimit per termin: +Konfliktet

Total: 6733
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.857Z

Nuk pranonte ndarjen nje burre ne Lushnje dhunon ish-bashkeshorten

Lushnje 5 janar 2015 NOAal- Konfliktet e vazhdueshme ne cift ben qe te divorcohen por burri nuk e pranoi kurre ndarjen nga ish-gruaja e tijbr br Nje grua nga Lushnja Fanaku 46 vjec denoncoi ne polici isht bashkeshortin e saj Gezim Hasalla 50 vjec per dhunen e ushtruar ndaj sajbr br Burri u arres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.202Z

Xheloz per te shoqen nje burre ne Librazhd ushtron dhune te perseritur ndaj saj

Librazhd 12 qershor 2016 NOAal- Nje kryefamiljar nga Librazhdi ka perfunduar ne pranga pas dhunes se ushtruar ndaj se shoqesbr br Ilirjan Hoxha 41 vjec banues ne fshatin Spathar u arrestua nga efektivat e policise gjate dites se djeshme pasi gjate nje konflikti per motive xhelozie dyshohet te kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.404Z

Vjehrri rreh nusen e djalit denoncimi i saj e con ne pranga

Lushnje 21 korrik 2016 NOAal- Nje dhune e perseritur e ardhur gjithnje e ne rritje ka bere qe nje vajze e re te denoncoje vjehrrin ne policibr br 28- vjecarja PSula nga fshati erme Shkumbin ne Lushnje gjate dites se djeshme u paraqit ne polici ku deklaroi se eshte rrahur me grushta dhe sende te fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.455Z

26 vjet konflikte politike duhet bashkejetese

brbrProblemi me madh ne politiken shqiptare jane konfliktet e panevojshme gjate 26 viteve ne demokraci Ky eshte konstatimi i kreut te LSI-se Ilir Meta Duke folur gjate hapjes se kampingut te LRI-se Meta tha se politika ka nevoje per te rinjte per te pastruar veten brbr brbrProblemin me te madh e kem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.764Z

Vleresohet harmonia fetare

brbrHarmonia fetare ne Shqiperi eshte vleresuar edhe nga Princi dhe Mjeshtri i Madh i Urdhrit Sovran te Maltes Fra Matthew Festing Gjate nje deklarate te perbashket per shtyp me presidentin e republikes Bujar Nishani te dy personalitetet theksuan se bashkejetesa fetare merr nje rendesi te vecante ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.171Z

Ipeshkvia e Kosovës prezanton sot Mesazhin e Paqes të Papa Françesku

Në rezidencën e Ipeshkvisë së Kosovës, pranë Katedrales "Nëna Terezë" në Prishtinë, do të prezantohet sot Mesazhi i Paqes i Papa Françesku për vitin 2015, tema e të cilit ishte "Jo më skllevër, por vëllezër". Me këtë rast ligjërues do të jenë Vedat Sahiti, këshillëtar i lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.812Z

Investimet strategjike, Opozita: Drafti shkel të drejtën e pronës private

Opozita në komisionin e Veprimtarisë Prodhuese ka kundërshtuar projektligjin për investimet strategjike, me argumentin se shkel të drejtën e pronës private. Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik Ervin Mete sqaroi se drafti synon tu japë fund konflikteve mes pronarëve dhe investitorëve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama