Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresin +Amerikan

Total: 2125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.974Z

Ilir Meta në Kongresin Amerikan

Kryetari i Kuvendit u takua paradite me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donal Lu. Mesohet se qëllimi i këtij takimi është vizita që do të zhvillojë Ilir Meta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kreytari i Kuvendit do të niset nesër për në SHBA, në një vizitë zyrtare, të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.145Z

Një shqiptare pranë hyrjes në Kongresin amerikan

Një shqiptare mund të jetë pjesë e kongresit amerikan në shtetin e Michiganit. Ajo është zonjusha amerikano – shqiptare Suzanna Shkreli e cila ka marrë nominimin si kandidate e Partise Demokrate te Amerikes Vetë ish ambasadori Mal Berisha bëri publik nominimin duke ftuar  shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.993Z

Martin Shkreli sfidon kongresin amerikan

brbrMartin Shkreli shqiptari i konsideruar njeriu me i urryer ne SHBA pasi rriti me 5 mije perqind cmimin e nje ilaci kunder SIDA-s kur ishte president i nje kompanie farmaceutike refuzoi tu pergjigjej pyetjeve gjate nje seance ne kongresin amerikan Ai ishte thirrur ne nje komision te kongresit qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.338Z

Pritje e ngrohtë për Netanyahun në Kongresin amerikan

Pas takimit me kryeministrin izraelit, kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, John Boehner, tha se Kongresi amerikan do të qëndrojë gjithmonë përkrah Izraelit dhe asnjëherë nuk do të lejojë që shteti hebraik të jetë i vetëm.“Kërcënimi kanosës bërthamor i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.057Z

Tahir Muhedini: “Çështja çame do të diskutohet në kongresin amerikan”

Çështja çame do të përfshihet së shpejti në axhendën e punimeve të kongresit amerikan, i cili brenda dy vitesh do të ketë në tavolinë shqyrtimin e rezolutës që dënon genocidin çam dhe kërkon zgjidhjen e çështjes çame. Kryetari i partisë Drejtesi dhe Integrim, Tahir Muhedini zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.425Z

Martesa e parë homoseksuale në Kongresin amerikan

Shënohet martesa e parë homoseksuale në Kongresin amerikan. Senatori 72-vjeçar Barney Frank e realizoi më në fund ëndrrën e tij, për t’u bërë anëtari i parë i senatit që arrin të realizojë një martesë homoseksuale. Ai u martua me partnerin e tij 42-vjeçar James Ready, me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.695Z

PS zbarkon në Kongresin Amerikan dhe Departamentin e Shtetit

Nga Muhamed Veliaj, Top Channel Për Partinë Socialiste ajo që ndodhi me zgjedhjet e Tiranës duket se nuk është një kapitull i mbyllur, pavarësisht se në karrigen e qytetarit të parë të Tiranës që prej së hënës është ulur Lulzim Basha. Partia Socialiste, pasi ka dështuar në marrj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama