Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresin +Amerikan

Total: 2125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.057Z

Tahir Muhedini: “Çështja çame do të diskutohet në kongresin amerikan”

Çështja çame do të përfshihet së shpejti në axhendën e punimeve të kongresit amerikan, i cili brenda dy vitesh do të ketë në tavolinë shqyrtimin e rezolutës që dënon genocidin çam dhe kërkon zgjidhjen e çështjes çame. Kryetari i partisë Drejtesi dhe Integrim, Tahir Muhedini zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.425Z

Martesa e parë homoseksuale në Kongresin amerikan

Shënohet martesa e parë homoseksuale në Kongresin amerikan. Senatori 72-vjeçar Barney Frank e realizoi më në fund ëndrrën e tij, për t’u bërë anëtari i parë i senatit që arrin të realizojë një martesë homoseksuale. Ai u martua me partnerin e tij 42-vjeçar James Ready, me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.695Z

PS zbarkon në Kongresin Amerikan dhe Departamentin e Shtetit

Nga Muhamed Veliaj, Top Channel Për Partinë Socialiste ajo që ndodhi me zgjedhjet e Tiranës duket se nuk është një kapitull i mbyllur, pavarësisht se në karrigen e qytetarit të parë të Tiranës që prej së hënës është ulur Lulzim Basha. Partia Socialiste, pasi ka dështuar në marrj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.610Z

Vleresimi per Pavaresine ne Kongresin Amerikan

Me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, anëtarë të Kongresit Amerikan dhe personalitete të tjera përkujtuan rolin e shqiptarëve në Shqipëri dhe Kosovë për shpëtimin e hebrejve gjatë Luftë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.222Z

Gara për Kongresin amerikan, Suzana Shkreli humb thellë

Kandidatja demokrate për në Kongresin amerikan, shqiptarja Suzana Shkreli humbi në garën e saj kundër rivalit. Ai mundi të fitonte vetëm 37 për qind të votave kundrejt rivalit të saj republikan Mike Bishop,  që fitoi 58%. Ajo garonte në Detroit, ku ndodhet edhe komuniteti më i madh shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.919Z

Rama takime në Kongresin Amerikan, diskuton ‘Një Rilindje Shqiptare’

TIRANE-Pas takimit në Departamentin e Shtetit me Zëvendësndihmësin Sekretarin Amerikan të Shtetit për Europën Philip Reeker, takim të cilin vetë Rama do ta cilësonte frymëzues, axhenda e Kryetarit të PS ka qenë e ngjeshur me takime në Kongresin Amerikan. Kryetari Rama, është takuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.910Z

Rama, axhendë të ngjeshur në Kongresin Amerikan

Pas takimit në Departamentin e Shtetit me Zëvendësndihmësin Sekretarin Amerikan të Shtetit për Europën Philip Reeker, takim të cilin vetë Rama do ta cilësonte frymëzues, axhenda e Kryetarit të PS ka qenë e ngjeshur me takime në Ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama