Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresin +Amerikan

Total: 2125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.610Z

Vleresimi per Pavaresine ne Kongresin Amerikan

Me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, anëtarë të Kongresit Amerikan dhe personalitete të tjera përkujtuan rolin e shqiptarëve në Shqipëri dhe Kosovë për shpëtimin e hebrejve gjatë Luftë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.222Z

Gara për Kongresin amerikan, Suzana Shkreli humb thellë

Kandidatja demokrate për në Kongresin amerikan, shqiptarja Suzana Shkreli humbi në garën e saj kundër rivalit. Ai mundi të fitonte vetëm 37 për qind të votave kundrejt rivalit të saj republikan Mike Bishop,  që fitoi 58%. Ajo garonte në Detroit, ku ndodhet edhe komuniteti më i madh shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.919Z

Rama takime në Kongresin Amerikan, diskuton ‘Një Rilindje Shqiptare’

TIRANE-Pas takimit në Departamentin e Shtetit me Zëvendësndihmësin Sekretarin Amerikan të Shtetit për Europën Philip Reeker, takim të cilin vetë Rama do ta cilësonte frymëzues, axhenda e Kryetarit të PS ka qenë e ngjeshur me takime në Kongresin Amerikan. Kryetari Rama, është takuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.910Z

Rama, axhendë të ngjeshur në Kongresin Amerikan

Pas takimit në Departamentin e Shtetit me Zëvendësndihmësin Sekretarin Amerikan të Shtetit për Europën Philip Reeker, takim të cilin vetë Rama do ta cilësonte frymëzues, axhenda e Kryetarit të PS ka qenë e ngjeshur me takime në Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.175Z

Borxhi amerikan Obama shpreh vullnetin te bashkepunoje me Kongresin

Në prag të rritjes së rrezikut të një recensioni për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidenti Obama ka shprehur vullnetin të bashkëpunojë me Kongresin Amerikan për të zgjidhur çështjet e borxhit. Emergjente duket rritj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.926Z

Bie ne nivel rekord miratimi per Kongresin amerikan

Nje ankete e re tregon se niveli i miratimit per Kongresin amerikan ka rene ne nivelin me te ulet historik qe ishte ne tetor ne vitit 2008. Nje anketim me pjesemarrjen e rreth 1 mije e 500 njerezve i kryer nga rrjeti televiziv CBS dhe gazeta The New York Times tregon se vetem 12 per qind e amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.091Z

Muhedini: Synojmë miratimin e një rezolute për çështjen çame në Kongresin amerikan

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, kreu i PDI-së flet për qëllimet e vizitës në Uashington Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Tahir Muhedini, në një intervistë të dhënë dje për “Zërin e Amerikës”, deklaroi se vitin që vjen, në Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama