Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresin

Total: 7704
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.331Z

SHBA, shqiptari që tentoi Kongresin arrestohet për fajde

Endrra e shqiptarit Xhon Goci për të fituar një vend në Kongresin Amerikan, në shtetin e Miçiganit, përfundoi pa sukses më 7 gusht. Pas kësaj, ai u arrestua dhe po përballet me akuzën se gënjeu agjentët federalë. Akuzat lidhen me çështjen kundër Tomo Duhanaj, pronari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.715Z

Rama në Afrikën e Jugut për kongresin e internacionales socialiste

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama se bashkua me deputetin Taulant Balla janë nisur drejt Afrikës se Jugut, ku do te marrin pjese ne kongresin e 24 te Internacionales Socialiste. Kongresi, i cili është i pari qe zhvillohet ne Afrikën e Jugut, do te filloje ne 30 gusht dhe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.974Z

Ilir Meta në Kongresin Amerikan

Kryetari i Kuvendit u takua paradite me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donal Lu. Mesohet se qëllimi i këtij takimi është vizita që do të zhvillojë Ilir Meta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kreytari i Kuvendit do të niset nesër për në SHBA, në një vizitë zyrtare, të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.167Z

Topalli reagon për Kongresin e PS: Kurban Kongres

TIRANË- Kryeparlamentarja Jozefina Topalli Ka reaguar në lidhje me Kongresin e Partisë Socialiste.E pyetur nga gazetarët për Kongresin e PS-ë që ka nisur punimet ditën e djeshme Topalli, duke e paralizuar edhe me librin më të fundit që kreu i P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.145Z

Një shqiptare pranë hyrjes në Kongresin amerikan

Një shqiptare mund të jetë pjesë e kongresit amerikan në shtetin e Michiganit. Ajo është zonjusha amerikano – shqiptare Suzanna Shkreli e cila ka marrë nominimin si kandidate e Partise Demokrate te Amerikes Vetë ish ambasadori Mal Berisha bëri publik nominimin duke ftuar  shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.625Z

Programi dhe statuti, PS mbledh kongresin në 18 prill

Prilli do të jetë një muaj intensiv për Partinë Socialiste, e cila krahas angazhimit për të vijuar luftën për transparencën e zgjedhjeve, të dielën e tretë të këtij muaji, në datën 18 do të mbledhë edhe forumin e saj më të lartë vendimmarrës Kongresin. Asambleja Kombëtare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.725Z

Rama, në Cape Tawn për Kongresin e Internacionales

Gazeta ShqipAfrikë Krerët e së majtës zgjedhin pasardhësin e Papandreut Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, së bashku me deputetin Taulant Balla janë nisur drejt Afrikës së Jugut, ku do të marrin pjesë në Kongresin e 24-t të Internacionales Socialiste. Kongresi, i cili është i p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama