Rezultate te kerkimit per termin: +Konsiderohen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.497Z

Vdes pas lindjes emigrantja, fajtorë mjekët grekë

Një emigrante 29-vjeçare humbi jetën pak ditë më parë në Greqi, vetëm pak minuta pasi lindi dy binjakë. Fati tragjik i nënës së re erdhi nga pakujdesia e mjekëve të spitalit të ishullit të Samosit. Akuzat u hodhën nga bashkëshorti i viktimës Antoneta Isaraj 29-vjeçe,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.772Z

KE nuk perjashton shpalljen e njeanshme te pavaresise

STRASBURG - Ne Rezoluten e miratuar te marten nga Asamblea Parlamentare e Keshillit te Europes rreth statusit te Kosoves, nuk eshte marre parasysh amendamenti i kerkuar nga Serbia dhe disa mbeshtetes te saj, ku thuhej se kosovaret duhet te qendrojne "larg ndermarrjes se hapave te njeanshem per shpal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.321Z

Mblidhet sot Grupi i PD per ndryshimet ne Kushtetute

Kryeministri Berisha njekohesisht kreu i PD-se, ka thirrur Grupin parlamentar te kesaj partie ne nje mbledhje urgjente mesditen e sotme. Ne kete mbledhje, pritet te diskutohet ne lidhje me ndryshimet e paraqitura nga deputetet e Partise Demokratike per Kushtetuten dhe amendamentin e paraqitur nga an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.065Z

Kosta Trebicka thirret në prokurori

Kosta Trebicka, biznesmeni që denoncoi aferat korruptive në tregtinë e armëve, është thirrur dje në Prokurorinë e Përgjithshme. Burime nga organi i akuzës thanë dje në mbrëmje se Kosta Trebicka është marrë në pyetje si person që ka dijeni mbi trafikun e dyshuar të municioneve nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.985Z

“Nacionalizmi radikal serb humbi Kosovën”

• Ministri i Jashtëm, Lulzim Basha tha në konferencën e Athinës se Serbia e ka humbur Kosovën që në shekullin e 19-të.Duke folur lidhur me situatën në rajon kreu i diplomacisë shqiptare u shpreh se, qeveria aktuale serbe nuk ka përgjegjësi për atë që ka ndodhur në Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.479Z

Çfarë do të thotë të jesh i varfër në Shqipëri e Kosovë?

Në vitin 2000 udhëheqësit botërorë parashikuan një vizion të ri për njerëzimin. Nën udhëheqësinë e OKB-së ata u angazhuan që deri në vitin 2015 të zhduknin varfërinë e skajshme dhe urinë dhe të bënin ç’ishte e mundur për të transformuar jetët e më të varfërve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.608Z

Kërkesa, Tom Doshi i bashkohet PS-së

Me largimin e Doshit, grupi parlamentar i PDK-së mbetet me 7 deputetë TIRANË- Deputeti i PDK-së, Tom Doshi, ka depozituar në Kuvend kërkesën për t’u ribërë pjesë e grupit parlamentar socialist. Burime të sigurta njoftojnë se kërkesa është protokolluar në kryesinë e Kuve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama