Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore +Dokumentacioni

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.975Z

Procedurat e dhënies së vizave për bashkim familjar me prindërit në Itali

Nga TemaAmbasada Italiane njofton se duke nisur nga data 20 nëntor 2008: a. prindërit në ngarkim, në rast se nuk kanë fëmije të tjerë në vendin e origjinës apo prejardhjes; b. prindërit mbi 65 vjeç, në rast se fëmijët e tjerë nuk kanë mundësi të kujdesen për ta për ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.969Z

Bashkimi familjar në Itali, procedurat që duhen ndjekur

Ambasada Italiane ka publikuar procedurat që duhen ndjekur si dhe dokumentacionin e domosdoshëm për disa tipologji të bashkimeve familjare të qytetarëve shqiptarë me të afërmit e tyre që aktualisht jetojnë në mënyrë të rregullt në shtetin fqinj, Itali. Përfaqësuesit zyrtarë të am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.026Z

SHBA dokumentacioni qe kerkohet per te aplikuar per vize si vizitore

Te gjithe aplikantet per viza jo-emigrimi ne SHBA duhet te depozitojne prane Ambasades nje liste te gjate dokumentesh te nevojshme duke filluar qe nga formulari i aplikimit e deri tek dokumentet shtese. Dokumenti i pare qe kerkohet per vizat jo-emigruese eshte formulari i aplikimit DS-160 i plotesu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.161Z

SHBA, dokumentacioni që kërkohet për të aplikuar për vizë si vizitorë

Të gjithë aplikantët për viza jo-emigrimi në SHBA, duhet të depozitojnë pranë Ambasadës një listë të gjatë dokumentesh të nevojshme, duke filluar që nga formulari i aplikimit e deri tek dokumentet shtesë. Dokumenti i parë që kërkohet për vizat jo-emigruese është formulari i ap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.672Z

Ambasada; Prej 26 janarit, çdo shërbim me postë

Prej datës 26 janar çdo shërbim konsullor që ofrohet nga ambasada jonë në Athinë do të kalojë me anë të postës. Ambasada shqiptare në Greqi bëri të ditur se tashmë shërbimet konsullore do të ofrohen me postë, duke lehtësuar në këtë mënyrë qytetarët, e duke u kursyer atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.728Z

Spahia: Akuzat shpifje, për çdo veprim kam marrë miratimin e Ministrisë së Jashtme

Ish-konsullja e Përgjithshme e Shqipërisë në Milano, Nausika Spahia, i ka cilësuar shpifje dhe mashtrime akuzat e ngritura ndaj saj nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Në një deklaratë për mediat, Spahia ka theksuar se akuzat ndaj saj janë politike dhe se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.292Z

Ambasada Italiane, procedurat e reja për bashkimin familjar

Jonida Tashi Ambasada Italiane bën të ditur procedurat e reja që duhet të ndiqen nga shtetasit shqiptarë për bashkimin familjar. Nëpërmjet një njoftimi për shtyp, Ambasada Italiane njofton se duke nisur nga data 1 shtator 2008 personat me banim në Rrethin Konsullor të Tiranës, që d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama