Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore +Dokumentacioni

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.161Z

SHBA, dokumentacioni që kërkohet për të aplikuar për vizë si vizitorë

Të gjithë aplikantët për viza jo-emigrimi në SHBA, duhet të depozitojnë pranë Ambasadës një listë të gjatë dokumentesh të nevojshme, duke filluar që nga formulari i aplikimit e deri tek dokumentet shtesë. Dokumenti i parë që kërkohet për vizat jo-emigruese është formulari i ap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.672Z

Ambasada; Prej 26 janarit, çdo shërbim me postë

Prej datës 26 janar çdo shërbim konsullor që ofrohet nga ambasada jonë në Athinë do të kalojë me anë të postës. Ambasada shqiptare në Greqi bëri të ditur se tashmë shërbimet konsullore do të ofrohen me postë, duke lehtësuar në këtë mënyrë qytetarët, e duke u kursyer atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.728Z

Spahia: Akuzat shpifje, për çdo veprim kam marrë miratimin e Ministrisë së Jashtme

Ish-konsullja e Përgjithshme e Shqipërisë në Milano, Nausika Spahia, i ka cilësuar shpifje dhe mashtrime akuzat e ngritura ndaj saj nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Në një deklaratë për mediat, Spahia ka theksuar se akuzat ndaj saj janë politike dhe se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.292Z

Ambasada Italiane, procedurat e reja për bashkimin familjar

Jonida Tashi Ambasada Italiane bën të ditur procedurat e reja që duhet të ndiqen nga shtetasit shqiptarë për bashkimin familjar. Nëpërmjet një njoftimi për shtyp, Ambasada Italiane njofton se duke nisur nga data 1 shtator 2008 personat me banim në Rrethin Konsullor të Tiranës, që d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.280Z

Vizat italiane, procedura e re

TIRANE - Ambasada e Republikes se Italise ne Tirane, ka ndryshuar teresisht proceduren per aplikimet e qytetareve mbi bashkimet familjare. Procedura e re konsiston ne thjeshtimin edhe me shume te radheve, duke e lokalizuar edhe paraqitjen e grumbullimin e dokumentacionit, ne agjenci te shperndarjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.303Z

Bashkimi familjar në Itali, procedura të reja aplikimi

Ambasada italiane në Tiranë ka ndryshuar tërësisht procedurën për aplikimet e qytetarëve mbi bashkimet familjare. Procedura e re konsiston në thjeshtimin edhe më shumë të radhëve, duke e lokalizuar edhe paraqitjen e grumbullimin e dokumentacionit në agjenci të shpërndarjes postare. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.724Z

Kallezimi per ish-konsullen reagon Spahia Fushate shpifjesh

Transmetuar me 02022014 - 1425 Nausika Spahia Lajme te lidhuraMPJ kallezim penal per ish-konsullen e Shqiperise ne Milano PUBLICITET Tirane 2 shkurt 2014 NOAal- Pas kallezimit penal nga ana e Ministrise se Jashtme per ish-konsullen e Pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama