Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore

Total: 1285
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.572Z

Pasaportat aplikim ne Itali e Greqi. Abstenon PS-ja Sqaroni koston

TIRAN- Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot vetem me votat e mazhorances projektligjin qe mundeson emigrantet tane ne Itali e Greqi te aplikojne per pasaporta ne vendet ku punojne e jetojne. Sipas projektligjit te miratuar ne keto dy shtete do te hapen nga dy zyra aplikimi per pasaporta. Zyrat do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.320Z

Emigrantet ne Greqi Te shtyhet vlefshmeria e pasaportave te vjetra

Organizatat qe perfaqesojne emigrantet shqiptare ne Greqi po u kerkojne autoriteteve shqiptare te shqyrtojne pavlefshmerine e pasaportave te vjetra. Keto dokumente qe po zevendesohen ne pjesen dermuese prej qytetareve shqiptare nga pasaportat biometrike pritet te behen te pavlefshme janarin e viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.209Z

Aktivizohet shërbimi “prenoto online”

Studentët që dëshirojnë të fillojnë procedurën e pararegjistrimit duhet të caktojnë një takim pranë Ambasadës Italiane përmes shërbimit “prenoto online”, në web site-in e Ambasadës Italiane në Tiranë (www.ambtirana.esteri.it), duke zgjedhur shërbimin “regjistrimet universita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.199Z

Konsullata italiane, inaugurohet godina e re, pikë referimi ekonomiko-kulturore

Në Vlorë Konsullata e Përgjithshme Italiane ka inaguruar godinën e re pranë zonës bregdetare. Ndërtesa e re e Konsullatës italiane pritet të krijojë më shumë hapësirë për edhe për forcimin e bashkëpunimit dypalësh ekonomiko-kulturor në Shqipërinë e jugut.  Ambasadori Italian, A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.158Z

Votimi i emigrantëve, Rama: Do të votojnë nga vendi ku jetojnë

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se falë shërbimi tkonsullor online Emigrantët do të votojnë në zgjedhje nga vendi ku jetojnë, pa qënë nevoja të vijnë në Shqipëri. Kreu i qeverisë tha se qeveria ka trashëguar një situatë katastrofikem ndonëse sot vendi është më i përparuar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.019Z

Shqipëri-Kosovë: Bashkim doganor në Durrës, seli të përbashkët diplomatike

Kryeministri Edi Rama dhe Kryeministri Ramush Haradinaj ndodhen në një konferencë të përbashkët. Rama deklaroi se më 27 Nëntor do të finalizohet projekti i bashkimit doganor në portin e Durrësit. Gjithashtu është rënë dakord për të mbajtur një seli konsullore dhe diplomatike për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.688Z

Balla:Korrupsioni nëpër konsullata po prish imazhin e Shqipërisë

Akte e korrupsionit nëpër konsullatat tona po prishin imazhin e Shqipërisë përballë BE-së dhe NATO-s dhe po dëmtojnë përpjekjet tona për të integruar. Kështu është shprehur deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla në një konferencë për shtyp për shërbimet konsullore. Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama