Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore

Total: 1285
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.542Z

Ministria e Jashtme:Shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet postës

Ministria e Jashtme në një deklaratë thotë se që prej 26 janarit 2008, shtetasit shqiptar që jetojnë jashtë vendit do të kryejnë shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet shërbimit postar. Po ashtu kjo ministri ka urdhëruar të gjitha përfaqësitë shqiptare jashtë vendit, ambasadat dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.557Z

Emigrantët, tani veprimet konsullore vetëm me postë

Të gjithë emigrantët shqiptarë tani mund t‘i kryejnë të gjitha shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet postës. Ministria e Jashtme ka vendosur dje një masë lehtësimi për të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit dhe që kanë nevojë për dokumente të karakterit kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.085Z

Qeveria pretendon të fuqizojë misionet konsullore

Brenda 5 vitesh të pavarësisë Kosova ka vendosur vetëm një mision të plotë konsullor duke themeluar Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në New York. Në 13 vende të tjera ka hapur njësi konsullore, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.888Z

Mbyllja e bankave greke/ Ambasada shqiptare: Pagesat kryhen pranë Zyrave Konsullore

Me mbylljen e bankave greke për një javë ambasada shqiptare në Greqi merr masat. Ambasada e Republikës së Shqipërisë njofton se, “Si pasojë e mbylljes së përkohshme së Bankave në Greqi, deri në rihapjen e tyre pagesat për të gjitha veprimet pranë Ambasadës do të kryhen pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.582Z

Shërbimet konsullore do të kryhen vetëm me postë

/>Duke filluar nga data 26 janar 2009, shtetasit shqiptar që jetojnë jashtë vendit do të kryejnë shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet shërbimit postar. Ministria e Punëve të Jashtme urdhëroi dje, të gjitha përfaqësitë shqiptare jashtë vendit, ambasadat dhe konsullatat shqiptare, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.198Z

Vizat, së shpejti hapet zyra konsullore belge

  Lajmi u konfirmua në takimin e Berishës me Kryeministrin belg   TIRANË- Së shpejti, qytetarët që kërkojnë të marrin viza për të udhëtuar në Bruksel, nuk do të paraqiten më pranë Ambasadës së Mbretërisë së Vendeve të Ulëta në Tiranë. Kjo sepse, së afërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Kroacia hap zyren konsullore ne Kosove

Ambasadori kroat ne Kosove, Zllatko Kramaric njoftoi sot hapjen e zyres konsullore te Kroacise ne Prishtine. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave njoftimin e tij diplomati kroat e beri gjate nje takimi me kryetarin e Parlamentit te Kosoves, Jakup Krasniqi. Kramaric ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama