Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore

Total: 1285
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.582Z

Shërbimet konsullore do të kryhen vetëm me postë

/>Duke filluar nga data 26 janar 2009, shtetasit shqiptar që jetojnë jashtë vendit do të kryejnë shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet shërbimit postar. Ministria e Punëve të Jashtme urdhëroi dje, të gjitha përfaqësitë shqiptare jashtë vendit, ambasadat dhe konsullatat shqiptare, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.198Z

Vizat, së shpejti hapet zyra konsullore belge

  Lajmi u konfirmua në takimin e Berishës me Kryeministrin belg   TIRANË- Së shpejti, qytetarët që kërkojnë të marrin viza për të udhëtuar në Bruksel, nuk do të paraqiten më pranë Ambasadës së Mbretërisë së Vendeve të Ulëta në Tiranë. Kjo sepse, së afërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Kroacia hap zyren konsullore ne Kosove

Ambasadori kroat ne Kosove, Zllatko Kramaric njoftoi sot hapjen e zyres konsullore te Kroacise ne Prishtine. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave njoftimin e tij diplomati kroat e beri gjate nje takimi me kryetarin e Parlamentit te Kosoves, Jakup Krasniqi. Kramaric ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.345Z

Basha: Të ardhurat konsullore, mbi 2 milionë euro

Ministria hedh poshtë akuzat e PS-së Sqaron dhe procedurat e reja të aplikimeve Ministria e Punëve të Jashtme informon se të ardhurat konsullore për vitin 2005 janë mbi 2 milionë euro, duke denoncuar kështu opozitën si deformuese të shifrave reale. Ministria e drejtuar nga Lulzim B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.919Z

Belgjika do të hapë zyrën konsullore në Shqipëri

Në takimin e zhvilluar sot, ne Bruksel, mes Kryeministrit Berisha dhe Kryeministri belg Ives Leterme, Kryeministri belg bëri të ditur vendimin e marrë nga qeveria belge për hapjen së shpejti në Shqipëri të zyrës konsullore përfaqësuese të Mbretërisë belge, që do të përbëjë një h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.250Z

Miratohen tarifat e reja për shërbimet konsullore

Ministria e Financave dhe ajo e Punëve të Jashtme miratuan këto ditë udhëzimin e ri, që përcakton tarifat për shërbimet konsullore. Niveli i tarifave është i paraqitur përbri shkrimit, ndërsa ndarja dhe mënyra e pagesës janë shpjeguar sipas udhëzimit të firmosur nga të dy ministra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.182Z

Certifikohen 459 zyrtarë të gjendjes civile dhe të misioneve konsullore

Agjencia e Regjistrimit Civil (ARC) dhe Instituti i Kosovës për Administratë Publike (IKAP) kanë bërë sot shpërndarjen e certifikatave për pjesëmarrje në trajnimin e organizuar për zyrtarët e gjendjes civile dhe zyrtarët konsullor. Gjithashtu është bërë edhe dorëzimi i certifikata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama