Rezultate te kerkimit per termin: +Korces

Total: 4492
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.651Z

Ther gruan per xhelozi, ishte denuar per vrasje

KORCE - Xhelozia eshte bere shkak per nje sherr banal brenda nje familjeje ne qytetin e Korces. Ismen Ismaili, pas nje debati me gruan e tij, e ka goditur kete te fundit disa here me thike. Burimet zyrtare te policise se qytetit te Korces bejne te ditur, per gazeten "KJ", se 49-vjecari Ismaili jeton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.022Z

"Me akuzoi se i ngacmova te dashuren"

Korce- Pak ore pasi i ka dale pija, i dyshuari per masakrimin me thike te 25-vjecarit Elis Spaho ne lokalin "Studenti" te konvikteve te universitetit te Korces, ka rrefyer skenen e krimit qe erdhi per shkak te nje femre. Ndersa ka pranuar se kishte goditur me arme te ftohte kundershtarin me te cilin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.314Z

Korce, bllokohet aplikimi per kartat e identitetit

Bllokohet procesi i pajisjes me karta identiteti dhe pasaporta biometrike ne zyren e aplikimit prane Bashkise se Korces. Ata qe e vuajne me shume kete anomali jane emigrantet. Qindra te merguar nga Korca qe kane ardhur me pushime ne kete sezon vere, duan ta shfrytezojne qendrimin e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.141Z

Vaji i dyshuar, priten analizat

Policia e Korces eshte ende duke verifikuar dokumentacionin e sekuestruar te firmave importuese te vajit ne Shqiperi. "Ajo qe mund te thuhet me siguri eshte se vaji i dyshuar ka hyre ne Shqiperi nga dogana e Kapshtices dhe pikerisht ketu jane perqendruar verifikimet tona"-thane dje burime nga Drejto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.954Z

PDIU: Ikonomu, pazar me vizat e BE

Partia per Drejtesi Integrim dhe Unitet ka reaguar dje ne lidhje me faktet e publikuara nga media greke per veprimtarine e ish-konsullit grek te Korces, Teodoros Ikonomus. Ne nje reagim per shtyp, PDIU thekson se diplomati qe solli probleme ne marredheniet mes dy vendeve rezulton dhe nje person qe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.218Z

Boboshtica akuze tre personave

/ / Burime nga organi i akuzes bene te ditur se dosja eshte plotesuar me te gjithe elementet qe dokumentojne vepren penale per te cilen akuzohen si dhe dy punetoret Alqi Koroveshi dhe Luan Zace. Tashme dosja eshte gati per tia nisur per kompetence gjykimi gjykates se ketij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.106Z

Boboshtica Prokuroria therret perfaqesuesit e Omonia-s

Ne organin e akuzes eshte thirrur edhe perfaqesuesi i nje firme qe dergoi betonin per ndertimin e memorialit Korce- Perfaqesuesit e Omonias dhe asaj te nje firme ndertimi qe ka furnizuar me beton vendin ku u ngrit memoriali i ushtarit grek javen e kaluar jane thirrur ne Prokurorine Korces per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama