Rezultate te kerkimit per termin: +Korces

Total: 4492
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.314Z

Korce, bllokohet aplikimi per kartat e identitetit

Bllokohet procesi i pajisjes me karta identiteti dhe pasaporta biometrike ne zyren e aplikimit prane Bashkise se Korces. Ata qe e vuajne me shume kete anomali jane emigrantet. Qindra te merguar nga Korca qe kane ardhur me pushime ne kete sezon vere, duan ta shfrytezojne qendrimin e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.141Z

Vaji i dyshuar, priten analizat

Policia e Korces eshte ende duke verifikuar dokumentacionin e sekuestruar te firmave importuese te vajit ne Shqiperi. "Ajo qe mund te thuhet me siguri eshte se vaji i dyshuar ka hyre ne Shqiperi nga dogana e Kapshtices dhe pikerisht ketu jane perqendruar verifikimet tona"-thane dje burime nga Drejto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.954Z

PDIU: Ikonomu, pazar me vizat e BE

Partia per Drejtesi Integrim dhe Unitet ka reaguar dje ne lidhje me faktet e publikuara nga media greke per veprimtarine e ish-konsullit grek te Korces, Teodoros Ikonomus. Ne nje reagim per shtyp, PDIU thekson se diplomati qe solli probleme ne marredheniet mes dy vendeve rezulton dhe nje person qe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.218Z

Boboshtica akuze tre personave

/ / Burime nga organi i akuzes bene te ditur se dosja eshte plotesuar me te gjithe elementet qe dokumentojne vepren penale per te cilen akuzohen si dhe dy punetoret Alqi Koroveshi dhe Luan Zace. Tashme dosja eshte gati per tia nisur per kompetence gjykimi gjykates se ketij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.106Z

Boboshtica Prokuroria therret perfaqesuesit e Omonia-s

Ne organin e akuzes eshte thirrur edhe perfaqesuesi i nje firme qe dergoi betonin per ndertimin e memorialit Korce- Perfaqesuesit e Omonias dhe asaj te nje firme ndertimi qe ka furnizuar me beton vendin ku u ngrit memoriali i ushtarit grek javen e kaluar jane thirrur ne Prokurorine Korces per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.020Z

Vrau 2 dhe plagosi 3 burgim perjete per Mukadezin

style=positionrelativez-index2> Sonila Mesareja Vrasja e dy te rinjve dhe plagosja e tri te tjereve rrezikon ti kushtoje burgim perjete te akuzuarit kryesor per masakren e ndodhur ne lagjen Radanec te Korces disa muaj me pare. Prokuroria e Korces ka dhene dje pretencen per a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.760Z

Shperdoroi detyren arrestohet kreu i Shendetit Publik ne Devoll

Devoll 1 shkurt 2016 NOAal - Prokuroria e Korces ka marre lejen e gjykates per arrestimin e shtetasit Valent Nallbati me funksion Drejtor i Shendetit Publik Devoll i dyshuar se ka konsumuar elementet e vepres penale Shperdorim detyre dhe Falsifikim i dokumentave Vendimi i gjykates eshte zbatuar nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama