Rezultate te kerkimit per termin: +Koreja

Total: 3700
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.280Z

Reagon Koreja e Veriut

Koreja e Veriut reagoi menjehere pas rezolutes se Keshillit te Sigurimit , duke vendosur te rindeze impiantin per prodhimin e plutoniumit. Ne do te studiojme mundesite per ndertimin e reaktorit tone me uje te lehte, do te vendosim serish ne pune impiantet berthamore dhe do te fillojme perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Koreja e Veriut tremb perëndimin

 Vendet perëndimore janë ndjerë të rrezikuara dhe kanë reaguar ashpër ndaj provës bërthamore nëntokësore që kreu dje Koreja e Veriut. Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve tha se prova u krye sot (dje). Sipas VOA-s, sizmologët në Shtetet e Bashkuara dhe në Korenë e Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.143Z

Koreja e Veriut testoi raketën

Koreja e Veriut ka thënë se ka lëshuar një raketë, e cila ka vendosur satelitin në orbitë.Komanda e Shteteve të Bashkuara për Mbrojtjen e Hapësirës Ajrore ka thënë se sistemet amerikane kanë detektuar se Koreja Veriore ka lansuar një objekt në orbitën e Tokës.Lëshimi i raketës ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.400Z

Koreja Veriore vazhdon me provokime

Seul , 9 gusht – Sipas shkrimit të The Korea Herald, Koreja Veriore ka bërë rreth 110 gjuajtje nga armët e artilerisë, të cilat kanë rënë në ujërat verikoreane dhe Koresë Jugore nuk i kanë shkaktuar kurrfarë dëmesh. “Prej orës 5:30 Koreja Veriore brenda tre minutave ka gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.465Z

Koreja Jugore paralajmëron Pjongiangun

Seul, 10 gusht - Koreja Jugore ka denoncuar qitjet e artilerisë së Koresë Veriore si një shkelje të rëndë të armëpushimit të tyre dhe paralajmëroi se ajo do të reagojë “ashpër” ndaj çfarëdo provokimi të ardhshëm, ka raportuar AP. Koreja Veriore ka shtënë dje pasdite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.284Z

Koreja e Veriut kercenon Korene e Jugut

Koreja Veriore ka kercenuar Korene e Jugut, duke thene se Pheniani eshte i gatshem per lufte kunder Seulit. Raportohet se Koreja e Veriut ka paralajmeruar Korene e Jugut, se zhvillimi i stervitjeve te perbashketa ushtarake me Shtetet e Bashkuara, muajin e ardhshem, eshte me rrezik. Shtetet e Bashkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.834Z

Koreja e Jugut rrit sigurine

Koreja e Jugut rrit sigurine E merkure 10 Prill 2013 1154 p styletext-align justifyp Koreja e Jugut rrit sigurineKoreja e Jugut ka rritur sigurine ne vend duke e cuar ne nivelin e dyte si pasoje e kercenimeve te vazhdueshme te fqinjit verior Kjo mase sigurie vendoset ne kohen kur ndaj nje ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama