Rezultate te kerkimit per termin: +Korrespondenti

Total: 2661
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.886Z

Korrespondenti i “New York Times”-it vdes në Siri

43-vjeçari besohet se ka ndërruar jetë pas një reaksioni alergjik të shoqëruar me atak astmatik. Amerikani me origjinë nga Libani mbuloi pushtimin e Irakut nga SHBA-të dhe rrjedhojat e tij për gazetën “Uashington Post”.Ai fitoi çmimin “Pulitzer” në vitin 2004 dhe në vitin 2010,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.126Z

Policia hap zjarr mbi një makinë pranë Tour de France

Policia në Francë ka nisur kërkimet për shoferin e një makine, që tentoi të përplasej përmes një barrikade në rrethin çiklistik Tour de France, që përfundon në Paris. Oficerët hapën zjarr mbi makinën, në përpjekje për ta ndalur, por ajo u largua. Korrespondenti i BBC thotë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.254Z

Pronësia në bregdetin e jugut, shpërthen një tjetër konflikt fizikNga Tema Bregdeti i jugut, riviera shqiptare, rrezikon të kthehet shumë shpejt në një arenë masive përplasjesh të dhunshme për çështjet e pronësisë. Pasi Kakomeja ishte sinja

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Pronësia në bregdetin e jugut, shpërthen një tjetër konflikt fizikNga Tema Bregdeti i jugut, riviera shqiptare, rrezikon të kthehet shumë shpejt në një arenë masive përplasjesh të dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.602Z

Edi Rama, ligjëratë në Harvard

Tiranë, 25 Janar NOA Kryetari i opozitës shqiptare Edi Rama, ftohet të mbajë një ligjëratë në Harvard, në cilësinë e kryetarit të Bashkisë së Tiranës. Lajmin e bën të ditur për agjencinë NOA, korrespondenti në SHBA cila citon burime zyrtare nga Harvard - Kennedy School.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.630Z

Në Ukrainën lindore, dy ditë para zgjedhjeve

Në Ukrainën lindore, dy ditë para zgjedhjeve të përgjithshme, edhe sot pati luftime mes separatistëve pro - rusë dhe forcave qeveritare. Dëshmitarët dhe zyrtarët e sigurisë në Kiev njoftuan për përleshje në qytetet Semenovka dhe Rubizhne, si dhe në raj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.426Z

Shembje në tunelin e Thirrës në Kalimash

KUKES- Në tunelin e Thirrës në Kalimash i cili është i mbyllur prej disa kohësh për automjetet ka ndodhur një tjetër shembje. Sipas të dhënave që na sjell korrespondenti i News24, shembja në tunel ka filluar që mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:00, ndërkohë që deri tani një gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.857Z

Dy grabitje brenda një nate në Elbasan e Gjirokastër

TIRANE- Në Elbasan është grabitur një argjendari ndërsa në Gjirokastër në një banesë janë grabitur 5 milionë lekë të reja. Grabitjet gjatë orëve të natës, duke u gdhirë dita e sotme, 24 mars.Grabitja në Elbasan u shënua në orët e para të mëngjesit. Pre e vjedhjes është b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama