Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovs

Total: 1214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Konferenca e ambasadorëve shpalli prioritetet e 2010-s

Takimi Kosova dhe integrimi, thelbi i strategjis s MPJ-s Kosova ka marr vmendjen kryesore prgjat mbajtjes s konferencs dyditore t ambasadorve shqiptar. N sesionet e zhvilluara n Ministrin e Jashtme, prfaqsuesit kryesor t diplomacis shqiptare i kan udhzuar ambasadort t lobojn sa m shum pr t rritur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Franois Xavier Deniau, prfundon misionin

Franca ka qen n vazhdimsi mbshtetse e fuqishme e Kosovs dhe e aspiratave t popullit t saj pr liri e pavarsi, theksoi Presidenti i Republiks s Kosovs, Fatmir Sejdiu. Ai kt vlersim e bri t hnn, n takimin lamtumirs q pati me Ambasadorin e Republiks s Francs n Kosov, Franois Xavier Deniau. Kjo mbshtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Profecia e bardh pr dit t zeza

Hapshm presim secilin lajm rreth statusit prfundimtar t kosovs. fardo q do t thot Ahtisari, Janusz Bugajski, Daniel Server, ngjashm si n kohn e bombardimeve t NATO-s, prisnim far thoshte Jeamie Shea, BBC, CNN D etj. Tani e gjith kjo po na vjen si prsritje e etheve t lufts ku nuk na dihet fati. Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Lavazh i truve ose strvitja e masave

Hapja , epshmria , t qenit elastik n disa raste pastaj i gatshm pr t pranuar e prvetsuar dallimin apo tjetrsin jan disa nga ato atribute q zakonisht lidhen me epokn post ideologjike .Mirpo pas ksja n mentalitetin Shqiptar n disa raste sht vrejtur edhe nj arkeologji politike mjaft ngulmuese ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.339Z

Ana tjetr e medaljes

OPSIONET PR KOSOVN: CILI SHT M I KEQ SE TJETRI? Pr Kosovn nuk ka zgjidhje ideale e as t mir, por ne duhet t msohemi e t aftsohemi q t jetojm n kt realitet dhe t punojm pr ndryshimin e tij, e jo t bjm sehir dhe t presim poshtrimin e radhs. Shtyrja e radhs e statusit t Kosovs, e paketuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

SHBA-t lshime Rusis q t njoh pavarsin e Kosov

SHBA-t lshime Rusis q t njoh pavarsin e Kosovs \"Shtetet e Bashkuara t Ameriks jan t gatshme t\'i bjn lshime Rusis, n Traktatin pr armt konvencionale n Evrop, n prpjekje q Moska t zbus qndrimin ndaj Kosovs dhe Iranit\", shkruan gazeta \"Herald Tribune\", duke iu referuar burimeve diplomatik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

FT: Prpjekje e kot e Serbis

Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar t mrkurn nj artikull pr ditn e par t procesit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) n Hag. Ngritja e ksaj shtjeje (nga Serbia n GJND) sht ushtrim i kot i Serbis, i ka thn gazets The

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama