Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.473Z

Analiza/Ish-të përndjekurit dhe Krijuesi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është fajtor pse sot ekzistojnë ish-të përndjekurit politikë, por persekutimi që sot ai i bën kësaj kategorie është shumë më e rëndë sesa mëkati i veteranëve të LANÇ-it A e bëri veza pulën apo pula vezën?! Kështu mund të vazhdojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.325Z

Krijuesi, subjekti dhe realiteti

Nga Ndini R. Bardhi Krijuesi i vlerave shpirtërore, qoftë shkrimtar e artist, është si vetvete në ide e në shpirt, përparimtar dhe vazhdues, i cili në çdo fjalë të shkruar përpiqet të krijojë një përmbajtje të re letrare e artistike. Nëse vëmë në dukje misionin e tij, këtë e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.086Z

Vdes krijuesi i Red Bull, Chaleo Yoovidhya

Share Krijuesi i pijes energjike, Chaleo Yoovidhya, ka ndërruar jetë. Chaleo arriti të bëhej një nga njerëzit më të pasur në Tajlandë me një pasuri 5 miliard dollarë. Sipas BBC, kompania e tij farmaceutike pati prodhuar një pije tonike në vitet 1970, por ajo u b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.498Z

Vdes krijuesi i Zagorit

Nga Express më 27 shtator 2011 në ora 12:48 Botuesi i stripave italianë “Tex Viler” dhe “Dylan Dog”, dhe krijuesi i heronjve të stripave të popullarizuar, si Zagor dhe Mister No, Sergio Bonelli, ka vdekur të hënën në mëngjes, në Monza, në moshën 78-vjeçare. Bone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.257Z

Vdiq Steve Jobs, krijuesi i Apple

Vdes në moshën 56 vjecare krijuesi dhe ish drejtuesi i kompanisë më të suksesshme në planet, Apple Inc. Apple ka postuar këtë deklaratë në faqen e saj: “Apple ka shumë gjeni vizionar dhe kreativ dhe bota ka shumë qenie njerëzore të mahnitshëm. Ata nga ne që kanë qenë aq me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.652Z

FOTOT/ Bie legjenda e Jack Daniels, ja kush është realisht krijuesi i uiskit

Jack Daniels është një ndër pijet alkoolike më të njohura dhe më të shitura në botë, por miti për krijimin e tij ka rënë. Krijuesi i vërtetë i formulës së uiskit më të famshëm në botë është në fakt një skllav. Ashtu siç ka ndodhur rëndom në historinë e njerëzimit, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.111Z

Vdes krijuesi i kompakt diskut, Norio Ohga

Nga Express më 24 prill 2011 në ora 22:07 Në Japoni, vdiq në moshën 81-vjeçare ish ekzekutivi i firmës japoneze Sony, të cilit i njihet merita si krijuesi i kompakt diskut. Kompania Sony njoftoi se ish presidenti i saj, Norio Ohga vdiq të shtunën në Tokio. Në vitet ’50, zoti Oga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama