Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.257Z

Vdiq Steve Jobs, vizionari dhe krijuesi i Apple

Vdes në moshën 56 vjecare krijuesi dhe ish drejtuesi i kompanisë më të suksesshme në planet, Apple Inc. Apple ka postuar këtë deklaratë në faqen e saj: “Apple ka shumë gjeni vizionar dhe kreativ dhe bota ka shumë qenie njerëzore të mahnitshëm. Ata nga ne që kanë qenë aq me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.707Z

Edhe pse miliarder, krijuesi i Facebook pushime jo luksoze-FOTO

TIRANE-Shefi ekzekutiv i Facebook-ut edhe pse ka fituar një shumë të madhe parash që e shndërron atë në miliarder dhe që është shumë më i pasur se më parë, sërish nuk i pëlqen të bëjë jetë luksoze. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.343Z

Ekspozita Gogeni Krijuesi i Miteve ndiqet me interes ne Uashington

Galeria Kombetare e Artit ne Uashington ne bashkepunim me Galerine e Artit Modern Tejt te Londres kane hapur kohet e fundit ekspoziten Gauguin Maker of Myth Gogeni Krijuesi i Miteve. Ne ekspozite paraqiten punime te piktorit francez Pol Gogen. Gazetaret e Zerit te Amerikes Katarina Radovic dhe Xhorx

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.817Z

Krijuesi i WWW kërkon një “Magna Carta” për mbrojtjen e internetit

SHBA - Krijuesi i internetit, Sir Tim Berners-Lee beson se duhet të krijohet një ‘Magna Carta’ për ta mbrojtur pavarësinë e internetit dhe përdoruesve të saj, raporton The Guardian. Në përvjetorin e 25-të, Berners-Lee paralajmëron se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.233Z

"Edhe Krijuesi këshillon në mësimet e tij: Ruhu, të të ruaj!"

  Ruhu të të ruaj! Kjo është një thënie që i takon Krijuesit. Sipas kësaj shprehjeje, duhet që çdo njeri duhet të ruajë jetën e tij dhe të njerëzve të tij. Që tek vota që hedhim duhet të mendohemi se "qeveritarët që po zgjedhim, a do na ruajnë apo do të na dorëzoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.893Z

Vdes krijuesi i emisionit të famshëm “Top Gear”

Krijuesi i emisionit më të famshëm automobilistik “Top Gear”, Derek Smith, vdiq në moshën 88 vjeçare. Smith e filloi emisionin në vitin 1977 në BBC Midlands si një program i dedikuar për makinat, e cila më vonë u shndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.568Z

Vdes në moshën 94 vjeçare, krijuesi i kitarës elektrike

Londër, 16 gusht NOA-Është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeçare, kitaristi Les Paul. Ai ishte ndër emrat më të spikatur të muzikës rrok, jo si kompozitor apo këngëtar i kësaj rryme, por si krijuesi i kitarës elektrike. Në vitin 2006 fitoi dy çmime Grammy për albumin e tij të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama