Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.817Z

Krijuesi i WWW kërkon një “Magna Carta” për mbrojtjen e internetit

SHBA - Krijuesi i internetit, Sir Tim Berners-Lee beson se duhet të krijohet një ‘Magna Carta’ për ta mbrojtur pavarësinë e internetit dhe përdoruesve të saj, raporton The Guardian. Në përvjetorin e 25-të, Berners-Lee paralajmëron se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.233Z

"Edhe Krijuesi këshillon në mësimet e tij: Ruhu, të të ruaj!"

  Ruhu të të ruaj! Kjo është një thënie që i takon Krijuesit. Sipas kësaj shprehjeje, duhet që çdo njeri duhet të ruajë jetën e tij dhe të njerëzve të tij. Që tek vota që hedhim duhet të mendohemi se "qeveritarët që po zgjedhim, a do na ruajnë apo do të na dorëzoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.893Z

Vdes krijuesi i emisionit të famshëm “Top Gear”

Krijuesi i emisionit më të famshëm automobilistik “Top Gear”, Derek Smith, vdiq në moshën 88 vjeçare. Smith e filloi emisionin në vitin 1977 në BBC Midlands si një program i dedikuar për makinat, e cila më vonë u shndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.568Z

Vdes në moshën 94 vjeçare, krijuesi i kitarës elektrike

Londër, 16 gusht NOA-Është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeçare, kitaristi Les Paul. Ai ishte ndër emrat më të spikatur të muzikës rrok, jo si kompozitor apo këngëtar i kësaj rryme, por si krijuesi i kitarës elektrike. Në vitin 2006 fitoi dy çmime Grammy për albumin e tij të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.244Z

“Utopia” një show i ri në Holandë nga krijuesi i “Big Brother”

HOLANDE-Të krijosh një realitet utopik me rregulla të vëna vetë dhe i izoluar për 1 vit nga shoqëria ku bëje pjesë më parë. Kjo është “Utopia”, realit show më i ri i ideuar nga krijuesi holandez i “Big Brother”-it John de Mol. Spektakli nisi dje në Holandë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.219Z

“Utopia” një show i ri në Holandë nga krijuesi i “Big Brother”

HOLANDE-Të krijosh një realitet utopik me rregulla të vëna vetë dhe i izoluar për 1 vit nga shoqëria ku bëje pjesë më parë. Kjo është “Utopia”, realit show më i ri i ideuar nga krijuesi holandez i “Big Brother&rd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.508Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama