Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.893Z

Vdes krijuesi i emisionit të famshëm “Top Gear”

Krijuesi i emisionit më të famshëm automobilistik “Top Gear”, Derek Smith, vdiq në moshën 88 vjeçare. Smith e filloi emisionin në vitin 1977 në BBC Midlands si një program i dedikuar për makinat, e cila më vonë u shndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.568Z

Vdes në moshën 94 vjeçare, krijuesi i kitarës elektrike

Londër, 16 gusht NOA-Është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeçare, kitaristi Les Paul. Ai ishte ndër emrat më të spikatur të muzikës rrok, jo si kompozitor apo këngëtar i kësaj rryme, por si krijuesi i kitarës elektrike. Në vitin 2006 fitoi dy çmime Grammy për albumin e tij të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.244Z

“Utopia” një show i ri në Holandë nga krijuesi i “Big Brother”

HOLANDE-Të krijosh një realitet utopik me rregulla të vëna vetë dhe i izoluar për 1 vit nga shoqëria ku bëje pjesë më parë. Kjo është “Utopia”, realit show më i ri i ideuar nga krijuesi holandez i “Big Brother”-it John de Mol. Spektakli nisi dje në Holandë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.219Z

“Utopia” një show i ri në Holandë nga krijuesi i “Big Brother”

HOLANDE-Të krijosh një realitet utopik me rregulla të vëna vetë dhe i izoluar për 1 vit nga shoqëria ku bëje pjesë më parë. Kjo është “Utopia”, realit show më i ri i ideuar nga krijuesi holandez i “Big Brother&rd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.508Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.484Z

Krijuesi i vepres Jacques

22/09/2010Offenbach i interesuar hershem por vepren teatrore qe ne kohen kur vendosi te zgjeroje gamen e katalogut te tij krijues erdhi tek mbushja e pentagrameve krahas progresit te semundjes ne jete duke e parandere se po punonte per opus ultimum-in e tij. Ne brendesi dyshonte nese do ti mbyllte d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.803Z

Çfarë do të bëjë tani “krijuesi i mbretërve” Karl Rove?

29-07-2011 / Nga Stewart J. Lawrence (Guardian) I “shkreti” Karl Rove. Deri dje ai ishte” truri”që organizoi dhe realizoi ardhjen e Xhorxh W. Bush në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2000, por për fat tё keq, një dekadë m&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama