Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.328Z

Capital T, këngë me Lloyd Banks

Nga Express më 15 qershor 2011 në ora 13:19 Reperi kosovar Capital T, sipas spekulimeve, pritet që të realizojë një bashkëpunim me reperin Lloyd Banks, i cili do të mbajë koncertin në Prishtinë më 10 korrik. Capital T duket se nuk e lëshoi aq lehtë rastin për të bashkëpunuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.385Z

Banksy, plagjiator?

Nga Express më 16 gusht 2011 në ora 09:21 Banksy është bërë i njohur me grafitët që fillimisht i vizatonte në Londër, e pastaj në gjithë botën. Megjithatë, duket se krijuesi origjinal i tyre është artisti parisien, Xavier Prou (59). Prou krijon me pseudonimin Blek le Rat, i viz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.217Z

David Guetta divorcohet pas 22 vite martese

David Guetta dhe gruaja e tij Cathy janë divorcuar pas 22 vjet martese. Çifti, që kishte rinjohur martesën e tyre në vitin 2012 në Ibiza, raportohet se kanë finalizuar divorcin e tyre në një gjykatë parisiene, por nuk ishin prezentë gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.264Z

Newborn-i bëhet i bardh (Foto)

Obelisku Newborn, do të ndryshojë pamjen edhe këtë vit. Tashmë është bërë traditë që në përvjetorët e pavarësisë, ky simbol I shpalljes së pavarësisë të ndryshoj ngjyrat. Krijuesi i këtij obelisk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.943Z

Vjen në jetë fëmija i shtatë i reperit T.I

Erdhi në jetë dhe fëmija i shtatë i reperit T.I. Lajmin e bëri publik vetë këngëtari në faqen zyrtare në Facebook, ku përshkroi me pak fjalë gjithë lumturinë që ndjente që më në fund është babai i një vajze tjetër. Sidoqoftë lumturia e tij nuk është e plotë sepse krijuesi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.483Z

Njuton: “Krijimi është shpjegimi i vetëm shkencor”

Autori i Lajmit: red.Isak Njuton (1642-1727: I konsideruar si shkencëtari më i madh i të gjitha kohërave, Njutoni ishte matematicien dhe fizikant. Kontributi i tij më i madh ndaj shkencës ishte zbulimi i ligjit të gravitacionit universal. Ai shtoi konceptin e masës në lidhjen mes forcës dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.746Z

ozefina Topalli : Nobelisti Pamuk, krijuesi që nuk rresht kërkimin në rizbulimin të vlerave që sjellin ndryshim në shpirtin dhe jetën e individit. Orhan Pamuk, nobelisti i parë në letërsi që viziton Shqipërinë

Fjala e Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli në promovimin e librit Stamboll kujtime dhe qyteti, të Nobelistit Orhan Pamuk, në mjedisiet e Kuvendit. në prani të vetë nobelisti Pamuk, artistë shrimtarë, personalitete të letrave dhe artit shqiptar, përfaqësues të Trupit Diplomatik.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama