Rezultate te kerkimit per termin: +Krijuesi

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.086Z

Vdes krijuesi i Red Bull, Chaleo Yoovidhya

Share Krijuesi i pijes energjike, Chaleo Yoovidhya, ka ndërruar jetë. Chaleo arriti të bëhej një nga njerëzit më të pasur në Tajlandë me një pasuri 5 miliard dollarë. Sipas BBC, kompania e tij farmaceutike pati prodhuar një pije tonike në vitet 1970, por ajo u b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.498Z

Vdes krijuesi i Zagorit

Nga Express më 27 shtator 2011 në ora 12:48 Botuesi i stripave italianë “Tex Viler” dhe “Dylan Dog”, dhe krijuesi i heronjve të stripave të popullarizuar, si Zagor dhe Mister No, Sergio Bonelli, ka vdekur të hënën në mëngjes, në Monza, në moshën 78-vjeçare. Bone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.257Z

Vdiq Steve Jobs, krijuesi i Apple

Vdes në moshën 56 vjecare krijuesi dhe ish drejtuesi i kompanisë më të suksesshme në planet, Apple Inc. Apple ka postuar këtë deklaratë në faqen e saj: “Apple ka shumë gjeni vizionar dhe kreativ dhe bota ka shumë qenie njerëzore të mahnitshëm. Ata nga ne që kanë qenë aq me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.652Z

FOTOT/ Bie legjenda e Jack Daniels, ja kush është realisht krijuesi i uiskit

Jack Daniels është një ndër pijet alkoolike më të njohura dhe më të shitura në botë, por miti për krijimin e tij ka rënë. Krijuesi i vërtetë i formulës së uiskit më të famshëm në botë është në fakt një skllav. Ashtu siç ka ndodhur rëndom në historinë e njerëzimit, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.111Z

Vdes krijuesi i kompakt diskut, Norio Ohga

Nga Express më 24 prill 2011 në ora 22:07 Në Japoni, vdiq në moshën 81-vjeçare ish ekzekutivi i firmës japoneze Sony, të cilit i njihet merita si krijuesi i kompakt diskut. Kompania Sony njoftoi se ish presidenti i saj, Norio Ohga vdiq të shtunën në Tokio. Në vitet ’50, zoti Oga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.258Z

Shuhet Steve Jobs, vizionari dhe krijuesi i Apple

Vdes në moshën 56 vjecare krijuesi dhe ish drejtuesi i kompanisë më të suksesshme në planet, Apple Inc. Shpiku Macintosh, iPod dhe iPhone. Një figurë që arriti të gjejë sintezën ndërmjet teknologjisë dhe kulturës pop, e afroi figurën e menaxherit me atë të një rrokstari. Solli nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.563Z

Les Paul: kitarristi dhe krijuesi i kitarrës elektrike

Është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeçare, kitaristi Les Paul. Ai ishte ndër emrat më të spikatur të muzikës rrok, jo si kompozitor apo këngëtar i kësaj rryme, por si krijuesi i kitarës elektrike. Ndërkaq, një grup muzikantësh të mirënjohur kanë relizuar një projekt,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama