Rezultate te kerkimit per termin: +Krimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.688Z

HRW: Kosova te hetoje krimet etnike

Hjumen Rajts Uoc me ane te nje letre te hapur i kerkon misionit per sundimin e ligjit ne Kosove EULEX te hetoje dhe te denoncoje krimet me motive etnike si dhe krimet ne kohen e luftes.Kjo organizate fton EULEXIN te pergatise strategjine e hetimit te krimeve me karakter etnik duke pasur si prioritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.321Z

Berisha-vendorëve: Krimet ndaj mjedisit janë ndër krimet e rënda

Mjedisi ka qenë tema kryesore e takimit të kryeministrit Berisha me vendorët sot paradite. Duke folur para kryetarëve të komunave e bashkive të vendit, Berisha tha se ata duhet të jenë gardianët e mjedisit, në mënyrë që ndotja e tij të mos bëhet pengesë për rritjen e turizmit. Krime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.533Z

Reference per krimet e Stalinit dhe Hoxhes

Zv. Presidenti i Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes, Aleksander Biberaj, dhe Presidenti i Komisionit Politik te Keshillit te Evropes, Goran Lindblad, jane ftuar ne Harvard per te referuar lidhur me krimet e komunizmit ne Evrope. Lindblad do te referoje lidhur me krimet e komunizmit ne Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.494Z

Serbi, Parlamenti dënon krimet ndaj serbëve

Parlamenti i Serbisë ka hartuar propozim deklaratën që dënon krimet ndaj serbëve gjatë luftërave në ish Jugosllavi. Dokumenti "dënon fuqishëm krimet kundër serbëve gjatë konflikteve të armatosura në Kroaci, në Bosnje Hercegovinë, në Kosovë dhe gjatë fushatës së bombardim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.499Z

Beogradi, deklaratë per krimet ndaj serbëve

Parlamenti i Serbisë ka hartuar një projekt/deklaratë që dënon krimet ndaj popullsisë serbe të kryera gjatë luftrave në ish-Jugosllavi. Deklarata dënon “fuqishëm” krimet e kryera ndaj serbëve gjatë konflikteve të armatosura në Kroaci, Bosnje e Hercegovinë, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.176Z

OKB: Të zbardhen krimet e komunizmit

Tiranë, 22 shkurt, NOA Raportuesi i posaçëm i OKB-së për të drejtat e njeriut për vrasjet jashtëgjyqësore, Philip Alston, ka deklaruar sot se Shqipëria duhet të zbardh krimet e kryera gjatë diktaturës komuniste.Deklarata është bërë gjatë takimit që Alston zhvilli me kryeminis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.874Z

Krimet e Rënda thërrasin kreun e SHÇBA

Prokuroria për Krimet e Rënda ka thërritur këtë të enjte drejtorin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit. Edi Merkaj është kërkuar nga prokurorët pas daljes së urdhër-arresteve për tre ish-zyrtarë të Policisë së Vlorës. Gjatë hetimeve të dos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama