Rezultate te kerkimit per termin: +Krimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.494Z

Serbi, Parlamenti dënon krimet ndaj serbëve

Parlamenti i Serbisë ka hartuar propozim deklaratën që dënon krimet ndaj serbëve gjatë luftërave në ish Jugosllavi. Dokumenti "dënon fuqishëm krimet kundër serbëve gjatë konflikteve të armatosura në Kroaci, në Bosnje Hercegovinë, në Kosovë dhe gjatë fushatës së bombardim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.499Z

Beogradi, deklaratë per krimet ndaj serbëve

Parlamenti i Serbisë ka hartuar një projekt/deklaratë që dënon krimet ndaj popullsisë serbe të kryera gjatë luftrave në ish-Jugosllavi. Deklarata dënon “fuqishëm” krimet e kryera ndaj serbëve gjatë konflikteve të armatosura në Kroaci, Bosnje e Hercegovinë, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.176Z

OKB: Të zbardhen krimet e komunizmit

Tiranë, 22 shkurt, NOA Raportuesi i posaçëm i OKB-së për të drejtat e njeriut për vrasjet jashtëgjyqësore, Philip Alston, ka deklaruar sot se Shqipëria duhet të zbardh krimet e kryera gjatë diktaturës komuniste.Deklarata është bërë gjatë takimit që Alston zhvilli me kryeminis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.874Z

Krimet e Rënda thërrasin kreun e SHÇBA

Prokuroria për Krimet e Rënda ka thërritur këtë të enjte drejtorin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit. Edi Merkaj është kërkuar nga prokurorët pas daljes së urdhër-arresteve për tre ish-zyrtarë të Policisë së Vlorës. Gjatë hetimeve të dos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.696Z

Presidenti serb kërkon falje për krimet e luftës

Gazeta ShqipBallkani Presidenti serb kërkon falje për krimet e luftës Marija Ristic BIRN Presidenti serb, Tomislav Nikolic, tha se po përgjërohet në gjunjë dhe kërkon falje për krimet e kryera nga forcat serbe në Bosnjë, gjatë konfliktit të viteve 1990. Nikolic kërkoi falje për të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.349Z

Josipovic: Milloshevic, përgjegjës për krimet në rajon

Presidenti kroat, Ivo Josipovic ka bërë përgjegjës ish-liderin e Jugosllavisë, Sllobodan Milloshevic për krimet e kryera në Ballkan. “Personi që duhet të fajësohet më shumë për krimet e kryera në zonën e ish-Jugosllavisë është Sllobodan Milloshevic”, ka pohua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.907Z

Prokurori serb për krimet e luftës kërcënohet me vdekje

Prokurori serb për krimet e luftës është kërcënuar me vdekje pasi ka koordinuar arrestimin e një prej 4 më të kërkuarve nga gjykata e Kombeve të Bashkuara për krimet e luftës në Hagë. Një zëdhënës i gjykatës speciale serbe për krimet e luftës tha se Vladimir Vukçe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama