Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjeve

Total: 3362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.063Z

Pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Share Me rastin e Krishtlindjeve, një rëndësi e madhe i jepet edhe pemës që është bërë një simbol i kësaj dite.  E ndërsa shumica përpiqen që të krijojnë një pemë sa më të bukur, në Japoni është krijuar pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.469Z

O’Connell uron qytetarët për festën e Krishtlindjeve

Anbasadori britanik në Kosovë, Ruairí O'Connell, nëpërmjet llogarisë së tij personale në Facebook ka uruar qytetarët për festën e Krishtlindjeve. O'Connell urimin e tij e bëri në tri gjuhë, shqip, anglisht dhe serbisht. "Në emër të popullit britanik, ju uroj të gjithëve festën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.575Z

Papa Benedicti kundër komercializimit të Krishtlindjeve

Kreu i Vatikanit, Papa Benedicti XVI, sulmoi komercializimin që i është bërë Krishtlindjeve, ndërsa mbajti meshën e përvitshme në bazilikën e Shën Pjetrit në Romë.Me përulje, babai i shenjtë i kërkoi besimtarëve që të shohin “përtej sipërfaqes, për të zbuluar dashurinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.474Z

Traditat e Krishtlindjeve në disa vende të botës

Festat – Atmosferë magjike që vjen nga larg…Krishtlindje që festohen në mënyra të ndryshme, e të cilat bëjnë që shumë familje të mblidhen bashkë e të gëzojnë për harmoni dhe ditë më të mira Festa e Krishtlindjeve ka pasur një histori të gjatë dhe të shumël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.762Z

Stuhia e Krishtlindjeve gjunjezon Europen

E ashtuquajtura”Stuhia e krishtlindjeve” ka lene 5 persona te vdekur nga e hena ne Mbreterine e bashkuar. E rrezikuar ka qene edhe pjesa perendimore e Belgjikes.Mesohet se sherbimi i tramvajit ne Bruksel doli jashte funksionit ndersa pemet po shkuleshin nga era e forte dhe kabllot e ene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.558Z

Pema e Krishtlindjeve është një bimë kanabisi

Share Një britanik do të kalojë sezonin festiv pas hekurave për shkak se policia zbuloi në banesën e tij një bimë kanabisi, të zbukuruar si pemë Krishtlindjesh. 46 vjeçari Ian Richards e kishte dekoruar pemën e tij jo dhe aq me kujdes. Megjithatë ai u dënua me 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.325Z

Somalia ndalon festimin e Krishtlindjeve

Qeveria e Somalisë ka ndaluar festimin e Krishtlindjeve, duke paralajmëruar se festat e krishtera kërcënojnë fenë myslimane në vend, raporton BBC. “Këto festa nuk kanë të bëjnë asgjë me Islamin”, ka deklaruar një zyrta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama