Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjeve

Total: 3362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.455Z

Letoni dhe Estoni beteja per pemen e Krishtlindjeve

Një betejë jo dhe aq serioze, por shume e ashpër ka nisur midis Estonisë dhe Letonisë – secili vend kërkon të jetë vendlindja e Pemës së Krishtlindjeve. Historianët nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Krishtlindjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.459Z

Fushatë për të ndaluar shtatzënitë gjatë Krishtlindjeve

Share Ky poster është pjesë e një fushate që inkurajon gratë që të marrin pilulat e emergjencës pasi të ketë mbaruar sezoni i festave. Ajo është pjesë e një fushatë nga Shërbimi Këshillimor për Shtatzënitë në Britani, që po tenton të reduktojë numrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Ngrihet pema e Krishtlindjeve ne Washington

Pema e krishtlindjeve u ngrit ne ndertesen Kapitol duke i dhene udhe fillimit te atmosferes festive ne Washington. Pas nje udhetimi rreth 4500 km te gjate nga shteti i Wyoming ishte nje vinc ai qe ngriti pemen gjigande 60 m te gjate per tu dekoruar me mijera ornamente te krijuara me dore nga qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.543Z

Perurohet pema e Krishtlindjeve ne Vatikan

Një ceremoni u mbajt në sheshin e "Shën Pjetrit" për të përuruar pemën zyrtare të Krishtlindjeve në Vatikan. Pema e këtij viti është një bredh 30 metra i lartë nga Ukraina, i përzgjedhur mes 43 pemëve të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.392Z

E mbare bota pergatitet per festimin e Krishtlindjeve

Në botë  kane nisur përgatitjet për festimin e Krishtlindjeve. Në shumë shtete  banorët ende nuk kanë përfunduar me blerjet e dhuratave edhe pse kanë mbetur vetëm pak orë nga data 25 dhjetor.  Rradhë të gjata bler&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.063Z

Pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Share Me rastin e Krishtlindjeve, një rëndësi e madhe i jepet edhe pemës që është bërë një simbol i kësaj dite.  E ndërsa shumica përpiqen që të krijojnë një pemë sa më të bukur, në Japoni është krijuar pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.469Z

O’Connell uron qytetarët për festën e Krishtlindjeve

Anbasadori britanik në Kosovë, Ruairí O'Connell, nëpërmjet llogarisë së tij personale në Facebook ka uruar qytetarët për festën e Krishtlindjeve. O'Connell urimin e tij e bëri në tri gjuhë, shqip, anglisht dhe serbisht. "Në emër të popullit britanik, ju uroj të gjithëve festën e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama