Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo

Total: 2709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.938Z

Kristo Frashëri merr titullin Qytetar nderi

Akademiku, Kristo Frasheri Historiani i njohur Kristo Frashëri është vlerësuar dje  nga Këshilli Bashkiak, në unanimitet me titullin Qytetar Nderi, me motivacionin; Për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës. Propozimi për dhënien e këtij titulli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.123Z

Kristo Luarasi dhe Frashërllinjtë

Nga Dr. Laurent BicaPër të, për Kristo Kici - Luarasin, qysh nga vdekja e tij më 7 korrik 1934 u hesht, u hesht dhe vetëm u hesht për gati 75 vjet rrjesht. Për regjimin monist të pesë dekadave të pas luftës së dytë botërore, atdhetari e rilindasi Kristo Papa Stefani nga fshati Luaras i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.951Z

I jepet lamtumira akademikut Kristo Frashëri

Personazhe të politikës dhe kulturës nderuan në homazhe historianin Qindra njerëz u janë bashkuar dje homazheve të zhvilluara në Akademinë e Shkencave në nderim të figurës së akademikut të njohur Kristo Frashëri që u nda nga jeta tri ditë më parë. Mes tyre dhe personazhe të njohu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.220Z

Kristo, “hajdut” informacionesh me rëndësi

19/04/2010 Prokuroria mbyll hetimet për Muhamed Abdullah Al Albanin. Mesazhet për Xhihadin Thirrjet terroriste që çuan në ndalimin e tij dhe ndërhyrja në kodet e institucioneve DURRES- Hoxha i fshatit Rrashbull, që akuzohet për thirrje terroriste, jo vetëm që e ka kryer këtë gjë, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.909Z

Kristo Frashëri shpallet Qytetar Nderi i Tiranës

Akademiku, Kristo Frasheri TIRANE- Historiani i njohur Kristo Frashëri është vlerësuar sot nga Këshilli Bashkiak, në unanimitet me titullin Qytetar Nderi, me motivacionin; Për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës Propozimi për dhënien e këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.912Z

Kristo Frashëri, rilindasi i parafundit

Nga Bledi Mane Sa herë tu referohesh arkivave të historisë së vendit, ndalesa e parë që duhet të bësh mbetet komunikimi dhe këshillimi me euriditin e gjallë profesorin Kristo Frashëri. Fatkeqësisht akademikët klasikë Çabej, Xhuvani, Buda, Kuteli, Poradeci nuk jetojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.584Z

Kristo: Përmbytjet, fatkeqësi dhe përgjegjësi

Pedagogu i Universitetit Bujqësor të Tiranës, Ilir Kristo ka deklaruar se përmbytja në zonën e Maliqit ka ardhur si pasojë e fatkeqësisë natyrore dhe përgjegjësisë njerëzore. “Zona u përmbyt dhe koha duhet ta kishte larguar këtë ujë. Por kjo nuk ndodhi dhe tregon s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama