Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo

Total: 2709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.982Z

Kristo, anetare i rrymes ekstremiste myslimane

Artan Kristo eshte nje nga emrat e njohur ne Komunitetin Mysliman per prirjet e tij ekstremiste. Ai njihet ne kete rreth me emrin Muhamed Abdullah. Madje njihet si nje anetar i rrymes selefiste dhe vehabiste. Ne qershor te vitit 2006, durrsaku Artan Kristo, u ndalua nga policia, si i dyshuar per vra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.789Z

I jepet lamtumira e fundit Kristo Frashërit

Përcillet për në banesën e fundit rilindasi i fundit i derës së Frashëllinjve Kristo Frashëri. Akademikë, intelektualë dhe politikanët më të rëndësishëm në vend i dhanë lamtumirën e fundit në ceremoninë e homazheve të organizuar nga Akademia e Shkencave. "Besoj se i kam bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.121Z

Kristo në Këshillin Kushtetues Francez

 Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, Vladimir Kristo, mori pjesë në festimet e 50-vjetorit të krijimit të Këshillit Kushtetues francez. Kristo ishte atje me ftesë të homologut të tij, Zhan-Lui Debre, kryetar i Këshillit Kushtetues të Republikës Franceze. Ditën e parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.931Z

Kristo Frasheri Qytetar Nderi

Këshilli Bashkiak i Tiranës vendos t’i akordojë titullin “Qytetar Nderi”, historianit të njohur Kristo Frashëri, “Për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës”. Profesor Kristo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.445Z

Arrestohet Kristo, akuzohet per thirrje terroriste

Tirane- Arrestohet Artan Kristo, nje besimtar mysliman qe bente pjese ne rrymen radikale ekstremiste selefiste dhe vehabiste. Arrestimi i tij u be rreth ores 16:30 te dites se djeshme, ne qytetin ku ai banonte ne Durres, pas nje aksioni te Drejtorise se Policise se Tiranes. Hetimi Ne baze te nje nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.871Z

Politika shqiptare, homazhe në nder të Kristo Frashërit

Personalitete të larta të politikës shqiptare kanë marrë pjesë sot në homazhet në nderim të akademikut të njohur shqiptar, Kristo Frashëri, i cili ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare. Në homazhet për nder të tij që zhvilloheshin në mjediset e Akademisë së Shkencave, ishin të pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.233Z

Imami Artan Kristo përballë trupit gjykues

19/05/2010 Avokati: Akuzë diletante nga SHISH DURRES- Pas dështimit të seancës së parë, Artan Kristo, ish-imam i xhamisë së Shkozetit në Durrës, ka dalë dje para togave të zeza. Ai ka qëndruar në kushte arresti dhe përballë oficerëve të policisë për gati 8 muaj për të nisur dj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama