Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo

Total: 2709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.445Z

Arrestohet Kristo, akuzohet per thirrje terroriste

Tirane- Arrestohet Artan Kristo, nje besimtar mysliman qe bente pjese ne rrymen radikale ekstremiste selefiste dhe vehabiste. Arrestimi i tij u be rreth ores 16:30 te dites se djeshme, ne qytetin ku ai banonte ne Durres, pas nje aksioni te Drejtorise se Policise se Tiranes. Hetimi Ne baze te nje nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.871Z

Politika shqiptare, homazhe në nder të Kristo Frashërit

Personalitete të larta të politikës shqiptare kanë marrë pjesë sot në homazhet në nderim të akademikut të njohur shqiptar, Kristo Frashëri, i cili ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare. Në homazhet për nder të tij që zhvilloheshin në mjediset e Akademisë së Shkencave, ishin të pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.233Z

Imami Artan Kristo përballë trupit gjykues

19/05/2010 Avokati: Akuzë diletante nga SHISH DURRES- Pas dështimit të seancës së parë, Artan Kristo, ish-imam i xhamisë së Shkozetit në Durrës, ka dalë dje para togave të zeza. Ai ka qëndruar në kushte arresti dhe përballë oficerëve të policisë për gati 8 muaj për të nisur dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.925Z

Nxit terrorizmin, kapet Artan Kristo

 Trazhgim Sokolaj  Një person i akuzuar për nxitje, thirrje dhe propagandë për kryerjen e veprimeve terroriste dhe sulmeve vetëvrasëse, u arrestua dje në Durrës, me urdhër të Prokurorisë së Tiranës. Artan Kristo, lindur në Shkodër e banues në Durrës, i njohur edhe me emrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.944Z

Prokuroria, misteret e të dyshuarit Kristo

Njeriu që njihet ndryshe edhe si Muhamed Abdullah ka rënë në sy që në vitin 2002 për një raport të acaruar me Salih Tivarin. Artan Kristo, një besimtar i devotshëm që bënte pjesë te rryma radikale, dy vite para vrasjes së sekretarit të përgjithshëm të Komunitetit Mysliman ishte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.536Z

Mesazhi që futi në burg hoxhën Kristo

Artan Kristo, hoxha i arrestuar si i dyshuar për terrorizëm, i njohur me emrin fetar Muhamed Abdullahi, prej një kohe të gjatë bënte propagandë radikale islamike të llojit salafit-tekfirist, me një grup të vogël të rinjsh në Rrashbull dhe Golem, duke dhënë këshilla radikale islamike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.472Z

Kristo takon ambasadorin amerikan Withers

• Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo, priti në ambientet e kësaj gjykate, ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Withers.Gjatë bisedës së tyre, Kristo ka nënvizuar se, "Gjykata Kushtetuese ka zënë vendin e saj në institucionet e shte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama