Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo

Total: 2709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.220Z

Kristo, “hajdut” informacionesh me rëndësi

19/04/2010 Prokuroria mbyll hetimet për Muhamed Abdullah Al Albanin. Mesazhet për Xhihadin Thirrjet terroriste që çuan në ndalimin e tij dhe ndërhyrja në kodet e institucioneve DURRES- Hoxha i fshatit Rrashbull, që akuzohet për thirrje terroriste, jo vetëm që e ka kryer këtë gjë, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.909Z

Kristo Frashëri shpallet Qytetar Nderi i Tiranës

Akademiku, Kristo Frasheri TIRANE- Historiani i njohur Kristo Frashëri është vlerësuar sot nga Këshilli Bashkiak, në unanimitet me titullin Qytetar Nderi, me motivacionin; Për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës Propozimi për dhënien e këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.912Z

Kristo Frashëri, rilindasi i parafundit

Nga Bledi Mane Sa herë tu referohesh arkivave të historisë së vendit, ndalesa e parë që duhet të bësh mbetet komunikimi dhe këshillimi me euriditin e gjallë profesorin Kristo Frashëri. Fatkeqësisht akademikët klasikë Çabej, Xhuvani, Buda, Kuteli, Poradeci nuk jetojn�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.584Z

Kristo: Përmbytjet, fatkeqësi dhe përgjegjësi

Pedagogu i Universitetit Bujqësor të Tiranës, Ilir Kristo ka deklaruar se përmbytja në zonën e Maliqit ka ardhur si pasojë e fatkeqësisë natyrore dhe përgjegjësisë njerëzore. “Zona u përmbyt dhe koha duhet ta kishte larguar këtë ujë. Por kjo nuk ndodhi dhe tregon s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.205Z

Ndahet nga jeta akademiku Kristo Frasheri

brbrshte ndare nga jeta ne moshen 95-vjecare Kristo Frasheri Historiani i shume veprave te rendesishme vellimeve monografike qindra artikujve studimore e referatesh historike ne me shume se 70 vjet pune eshte shuar mbremjen e 31 janarit I vleresuar per punen e tij studimore akademiku Kristo Frasheri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.641Z

Kristo Frasheri kunder Zogut te Blendi Fevziut

Transmetuar me 16112014 - 0854 Kristo Frasheri Te mbledhur ne shtepine e Kristo Frasherit akademike miq e studente jane ndaluar tek botimet e sjella nga shkrimtari e profesori i historiografise shqiptare ne edicionin e sivjetshem te P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.982Z

Kristo, anetare i rrymes ekstremiste myslimane

Artan Kristo eshte nje nga emrat e njohur ne Komunitetin Mysliman per prirjet e tij ekstremiste. Ai njihet ne kete rreth me emrin Muhamed Abdullah. Madje njihet si nje anetar i rrymes selefiste dhe vehabiste. Ne qershor te vitit 2006, durrsaku Artan Kristo, u ndalua nga policia, si i dyshuar per vra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama